Mortal Kombat - Scorpion

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tak powstawało kultowe „Get over here” z Mortal Kombat

Mortal Kombat niedługo skończy 30 lat. Twórcy serii podzielili się materiałami z przygotowywania słynnego ruchu Scorpiona.

Kultowe już „Get over Here” jest z serią od pierwszej odsłony i na stałe zagościło w popkulturze. Jeden z ojców marki, Ed Boon, opublikował dwuminutowy materiał z nagrywek do ciosu.

Boon podzielił się także paroma ciekawostkami z początków produkcji gry. Stworzenie pierwszego Mortala wymagało trochę kombinowania.

Jednym z tych szczegółów było tempo rzucania włócznią, które musiało być szybkie, aby Scorpion mógł zaskoczyć przeciwników. Oznaczało to utrzymanie prostej animacji z niewielką liczbą klatek. Chcieliśmy też, aby włócznia przeleciała nad robiącym unik przeciwnikiem, więc trzymaliśmy ją na wysokości klatki piersiowej.

Mieliśmy tak mało pamięci, że nawet nie nagraliśmy żadnych ruchów dla reakcji ofiar. Zamiast tego zapożyczyliśmy je z ich istniejących klatek animacji.

– napisał Ed Boon, współtwórca Mortal Kombat, na Twitterze

To tylko jedna z wielu ciekawostek, które szykują dawni twórcy MK dla graczy. Wkrótce mamy poznać więcej zakulisowych smaczków z produkcji tej kultowej serii. Jeśli jesteście fanami Mortal Kombat, wyglądajcie kolejnych materiałów od Eda Boona.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się