Tak powstawało kultowe „Get over here” z Mortal Kombat

Mortal Kombat - Scorpion
Newsy

Mortal Kombat niedługo skończy 30 lat. Twórcy serii podzielili się materiałami z przygotowywania słynnego ruchu Scorpiona.

Kultowe już „Get over Here” jest z serią od pierwszej odsłony i na stałe zagościło w popkulturze. Jeden z ojców marki, Ed Boon, opublikował dwuminutowy materiał z nagrywek do ciosu.

Boon podzielił się także paroma ciekawostkami z początków produkcji gry. Stworzenie pierwszego Mortala wymagało trochę kombinowania.

Jednym z tych szczegółów było tempo rzucania włócznią, które musiało być szybkie, aby Scorpion mógł zaskoczyć przeciwników. Oznaczało to utrzymanie prostej animacji z niewielką liczbą klatek. Chcieliśmy też, aby włócznia przeleciała nad robiącym unik przeciwnikiem, więc trzymaliśmy ją na wysokości klatki piersiowej.

Mieliśmy tak mało pamięci, że nawet nie nagraliśmy żadnych ruchów dla reakcji ofiar. Zamiast tego zapożyczyliśmy je z ich istniejących klatek animacji.

– napisał Ed Boon, współtwórca Mortal Kombat, na Twitterze

To tylko jedna z wielu ciekawostek, które szykują dawni twórcy MK dla graczy. Wkrótce mamy poznać więcej zakulisowych smaczków z produkcji tej kultowej serii. Jeśli jesteście fanami Mortal Kombat, wyglądajcie kolejnych materiałów od Eda Boona.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie