Tak wyglądają widowiskowe fatality z Mortal Kombat. Zobaczcie kompilacje z pierwszych 3 części

Mortal Kombat III - fatality Kabal vs Stryker
Newsy

Mortal Kombat to jedna z najbardziej kultowych serii bijatyk, która zadebiutowała na rynku gamingowym już w 1992 roku. Przeżyjmy wspólnie małą podróż w czasie, by przyjrzeć się raz jeszcze czymś, co najbardziej ten cykl wyróżnia – brutalne fatality.

Zacznijmy właśnie od gry wydanej 30 lat temu, czyli pierwszego Mortal Kombat. Poniższe nagranie (jak i zresztą każde w tym tekście) pochodzi z pierwotnego wydania stworzonego z myślą o automatach. Przejście przez kolejne części idealnie obrazuje to, jak pierwsze 3 odsłony bijatyki ewoluowały. Niestety, ze względu na charakter treści zawartych w poniższych materiałach, należy wideo uruchomić bezpośrednio na platformie YouTube.

Kolejną częścią jest Mortal Kombat II, które ukazało się rok później, w 1993. Odnoszę wrażenie, że przy projektowaniu tych fatalities twórcy poszli jeszcze dalej, oferując znacznie brutalniejsze animacje. Nie brakuje tu takich rzeczy jak wybuch ciała, który obfituje rozlaniem wnętrzności i kości w każdą stronę.

Na sam koniec pozostało Mortal Kombat 3. Zaznaczę, że ostatnie nagranie pochodzi z wydania Ultimate, które ukazało się w tym samym roku (1995), co standardowa edycja. Filmik prezentuje także wszelkie friendshipy, babality, animality, a także stage fatality – dosłownie wszystko, czego można by chcieć od takiego materiału.

Jaka jest Wasza ulubiona odsłona MK i za co najlepiej ją wspominacie? Zachęcam do podzielenia się swoimi komentarzami pod artykułem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie