Mody do GTA V na PC? Rockstar odpowiada, co o tym sądzi

Co powiecie na takie podejście do sprawy?

Seria Grand Theft Auto to idealna scena dla moderów, którzy swoimi pomysłami ubarwiają rozgrywkę, poprawiają błędy po producentach czy upiększają otaczający nas wirtualny świat.


W przyszłym tygodniu (14 kwietnia) nastąpi premiera GTA V na PC, więc moderzy będą mieli pełne ręce roboty. A jak do kwestii modyfikacji podchodzi Rockstar? Studio zamierza w przypadku piątki wspierać tę kreatywną grupę?

Od kiedy GTA Online posiada tak ogromną i tętniącą życiem społeczność, naszym głównym celem jest upewnienie się, że nic nie umniejsza doświadczenia płynącego z zabawy lub nie ma negatywnego wpływu na ogólną społeczność graczy – odpowiada John Macpherson z Rockstar w wywiadzie dla serwisu Gamespot.

Deweloper daje więc do zrozumienia, że zamierza przyglądać się temu, co wyprawiają moderzy. Stabilność GTA Online może być również powodem, przez który w dniu premiery pecetowego GTA V nie dostaniemy żadnych narzędzi do tworzenia własnych modyfikacji.

Rockstar odda za to w nasze ręce rozbudowany edytor do tworzenia filmów. Jak już pisaliśmy, to programik, który pozwoli nam nakręcić na ulicach Los Santos własną produkcję, a następnie zmontować wszystko używając różnych efektów.

Zwiększyliśmy liczbę dostępnych opcji w taki sposób, by gracze mogli manipulować czułością, głębią ostrości, ustawieniami kamer, filtrami i innymi opcjami – tłumaczy John Macpherson. Dodaje, że dostaniemy również spore możliwości, jeśli chodzi o warstwę dźwiękową powstających filmów. Gracze będą mogli dodawać do jednego wideo kilka utworów, które następnie poddamy obróbce.

Jak zapatrujecie się na taką zabawę? Nagracie jakiś filmik w Los Santos?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

59 Shares
Share59
+1
Tweet