Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Mod do RE2 Remake pozwala grać Eileen i Heather z Silent Hill

Ciekawostka dla fanów serii RE i SH – oto modyfikacje, które pozwolą podmienić bohaterki tych gier.

Silent Hill to jedna z najważniejszych serii w historii gier komputerowych – dlatego nie jest dziwne, że wszędzie jej pełno. Nie inaczej sprawy mają się z drugim cyklem-legendą, czyli Resident Evil. Seria Capcom przeżywa swego rodzaju odrodzenie – za kilka chwil do graczy trafi remake RE3 z Nemezisem, który może powtórzyć sukces odświeżonej wersji Resident Evil 2 sprzed kilkunastu miesięcy. Tymczasem fan horrorów o pseudonimie Darkness Valtier przygotował dwie modyfikacje, które zadowolą wielbicieli obydwu gier. Dzięki nim w RE2 Remake pogramy Heather Mason i Eileen Gavin, czyli bohaterkami odpowiednio Silent Hill 3 i 4.

Są to jedynie mody czysto kosmetyczne, które zastępują główną bohaterkę RE2 Claire Redfield – nie należy oczekiwać, że ich zainstalowanie wpłynie na rozgrywkę czy fabułę. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że modyfikacje działają bezbłędnie; bohaterki mają pełne animacje twarzy. Mod z Silent Hill 3 pobierzemy tutaj, a ten z „czwórki” – tu. Zaleca się wypróbowywanie ich osobno – zainstalowane razem wpłyną na płynność gry.

Ostatnio pisaliśmy o pogłoskach dotyczących prac Konami nad dwiema nowymi częściami Silent Hill. Później twórcy odnieśli się do tych przecieków, ale nie ujawnili żadnych konkretów – nie potwierdzili, że doniesienia są prawdziwe, ale też nie zdementowali ich, co nie zgasiło nadziei w sercach fanów. Teraz sympatycy Silent Hill mają jeszcze więcej powodów do radości – reżyser ekranizacji serii z 2006 zapowiedział, że światło dzienne ujrzy druga część filmu, o czym pisaliśmy wczoraj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się