Ten kompletny mod do GTA V pozwala rozegrać całą kampanię w VR

Od premiery GTA V rzesze fanów śnią o pełnoprawnej wersji gry na VR. Modderzy z całego świata mierzyli się z tym zadaniem, z różnymi skutkami. W końcu pewnemu ambitnemu śmiałkowi chyba udało się stworzyć coś, co jest warte uwagi graczy.

Od premiery GTA V wiele razy próbowano rozpracować tytuł dla wirtualnej rzeczywistości – nie zawsze przynosiło to jednak oczekiwane rezultaty i trzeba było się później mierzyć z dużymi błędami na poziomie rozgrywki lub nawet na etapie samej instalacji. Wiele wskazuje na to, że nie trzeba już dłużej poszukiwać ideału, bo coś bardzo do niego zbliżonego właśnie powstało – modyfikacja stworzona przez użytkownika LukeRoss00 w końcu daje graczom wszystko to, czego mogliby oczekiwać po pełnoprawnej wersji GTA V na VR.

Autor pracował nad modem przez pewien czas, a teraz udostępnił jego finalną wersję. Dzieło Lukeross00 działa praktycznie na każdym etapie rozgrywki: podczas pieszego zwiedzania miasta, kierowania autem, strzelania czy nawet… w trakcie przerywników filmowych. Mod współpracuje z Oculus Rift i SteamVR, choć z relacji graczy wynika, że uruchomimy go także na innych goglach (w tym HTC Vive). W tym miejscu trzeba wspomnieć, że tytuł nie obsługuje kontrolerów ruchowych VR – do grania potrzebny jest nam więc albo pad, albo standardowe narzędzia walki z gatunku myszka i klawiatura.

Wszystkich fanów serii GTA, którzy są ciekawi, jak działa modyfikacja i jak ją zainstalować, odsyłamy do obejrzenia poniższego filmiku z rozgrywki. A jeśli chcecie przetestować rzecz na własnej skórze, to tutaj macie adres, pod którym możecie pobrać pliki.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.