Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja Minecraft 1.17 największą w historii. Nowa mechanika zmieni rozgrywkę?

Nowa aktualizacja do Minecraft wprowadza do gry ogromne zmiany. Hit od Mojang powiększy się o ogrom nowej zawartości, która bardzo zmieni grę.

Minecraft to jeden z największych fenomenów w historii gier wideo, który bynajmniej nie przestaje się rozwijać. Twór Markusa Perssona otrzyma kolejną aktualizację, która jest zdecydowanie jedną z największych w historii produkcji.

Łatka nazwana Caves & Cliffs wprowadzi do produkcji następujące nowości:

  • Odświeżony system generowania jaskiń dodający m.in. stalaktyty i stalagmity
  • Pięć zupełnie nowych biomów – megajaskinie, odświeżone góry, mroczne jaskinie, zielone jaskinie i geoda z ametystami
  • Archeologia, nowa mechanika w grze
  • Nowe bloki – sculk, miedź i ametyst
  • Nowe stworzenia – kozioł, podróżnik, axolotl, świecąca kałamarnica
  • Kilka przedmiotów – sakiewka, teleskop, piorunochron i parę innych
  • Pięć nowych roślin

To oczywiście nie koniec zmian. W trakcie MineCon 2020 zapowiedziano wiele nowości nadchodzących do kwadratowego świata. Komplet informacji znajdziecie na tej stronie.

Minecraft wyszedł na praktycznie wszystkie możliwe platformy, w tym VR. Gra wciąż przyciąga do siebie miliony nowych graczy i jest prawdziwą kopalnią złota dla Microsoftu.

Choć z pewnością nie jest to tytuł dla każdego, to jednego nie można mu odmówić. Sukces nie wziął się znikąd i ciągły rozwój oraz poszerzanie uniwersum o nowe gry nie pozwoli zbyt szybko nam zapomnieć o fenomenie świata zbudowanego z bloków.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się