Nowa gra od byłego producenta GTA wygląda bajecznie. To tak naprawdę “gra w grze”

MindsEye wygląda bajecznie. Nowa gra od producenta serii GTA
Newsy PC PS5 Xbox Series

Leslie Benzies od lat pracuje nad Everywhere. Ma to być swego rodzaju “Roblox dla dorosłych”. Ex-producent GTA stara się jednak przekonać graczy, dodając “grę w grze”, czyli MindsEye.

MindsEye nie jest jednak zupełnie oddzielnym produktem, a pełnoprawną grą AAA istniejącą w ramach projektu Everywhere. To tajemnicza gra, o której pisałem już niejednokrotnie, która… wygląda jak Fortnite. No dobra, może niekoniecznie, bo tytuł miesza ze sobą ponoć dwa światy – cyfrowy “w grze” wraz z “rzeczywistym, też w grze”. Każdy ma oferować inną stylistykę wizualną i niejednokrotnie pojawiały się pogłoski, iż można o tym myśleć jako o czymś na wzór “Ready Player One”.

MindsEye przekona nas do Everywhere?

Tak naprawdę jest to jednak platforma, w ramach której gracze będą mogli budować własne przygody. Benzies, były producent serii GTA oraz jeden z założycieli Rockstara, wraz ze swoją ekipą Build a Rocket Boy chcą wydać “Robloxa dla dorosłych”. Zaledwie wczoraj pisałem o tym, że to właśnie Fortnite przoduje w tworzonej przez społeczność zawartości, ale Benzies chciałby wypełnić tę niszę czymś rzekomo bardziej imponującym.

Teraz dowiedzieliśmy się, że ma ku temu sensowne przesłanki. Jego studio zapowiedziało MindsEye, czyli “wysokooktanową, AAA, fabularną grę action-adventure, osadzoną w świecie futurystycznych korporacji, teorii spiskowych i złowrogich nowych technologii”. Z krótkich urywków rozgrywki wydaje się, że w pewien sposób korzysta z idei GTA. Nie wiem, czy zaoferuje otwarty świat, ale będą pościgi, strzelaniny i nie tylko. Fabuła też ma pełnić dużą rolę. Brzmi to jak gamingowy techno-thriller, co bardzo mnie cieszy, bo gatunek ten nie jest zbyt często eksploatowany. Zwiastun wygląda naprawdę fantastycznie.

Sami zróbcie coś podobnego!

Mam nadzieję, że nie jest to wyłącznie pretekst do tego, aby gracze zainteresowali się Everywhere. MindsEye będzie ekskluzywne dla tej platformy i tylko jej gracze mogą zagrać w tę jednoosobową przygodę. Nie wiemy, jak bardzo tytuł ten opiera się na możliwościach Everywhere. Zgaduję jednak, że wykracza poza to, co będzie mogła zrobić społeczność. Twórcy twierdzą jednak, że będzie można naśladować ich własną produkcję.

Ostatecznie naszą ambicją jest zmodularyzowanie narzędzi, których używaliśmy do tworzenia takich rzeczy jak MindsEye, a następnie przekazanie ich graczom, aby mogli tworzyć naprawdę niesamowite, kinowe doświadczenia.

– chwalą się twórcy

Everywhere ma ukazać się w 2023 roku, ale “gra w grze” nie ma jeszcze daty premiery. Wiemy, że singleplayerowe doświadczenie ma ukazywać się w odcinkach, które nie będą ze sobą powiązane.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie