Mimikra Materii w Prey. Poznajcie szczegóły

Tak będzie się załatwiać przeciwników w najnowszej wersji gry Prey.

Dzisiaj producent Arkane Studios oraz Bethesa pokazali krótki materiał dotyczący Mimikry Materii. Jako ostatnia nadzieja naszej rasy zostaniecie uzbrojeni w szereg możliwych do ulepszenia umiejętności, które pozwolą wam zlikwidować zagrożenie. A może by tak pójść o krok dalej i obrócić przeciw wrogowi jego własne zdolności? W Prey możecie również korzystać z umiejętności tyfonów – niezwykłych mocy, które możecie poznać, skanując polujące na was na pokładzie stacji kosmicznej obce istoty.

Jedną z pierwszych mocy, jakie poznacie, jest mimikra materii. Ta zdobywana od miniaturowego (i adekwatnie nazwanego) tyfona – mima – umiejętność pozwala ci przybrać formę niemal każdego niewielkiego obiektu na pokładzie Talosa I: kubka z kawą, dzbanka na herbatę, lampy, banana… Na kolejnych poziomach moc ta pozwala ci przybierać kształty bardziej skomplikowanych obiektów, jak rozmaite wieżyczki obronne czy roboty zwane operatorami.

Mimikra to bardzo fajna moc dająca duże możliwości – mówi główny projektant Ricardo Bare. – Najbardziej oczywistą jest ukrywanie się. Możesz uniknąć konfrontacji ze zbyt silnym dla siebie obcym. Albo przygotować zasadzkę i zaatakować go z zaskoczenia. Może też pomóc dostać się do zamkniętego pomieszczenia. Nie masz klucza do kabiny ochrony? Przybierz kształt czegoś wystarczająco małego, by przedostać się przez jakąś szczelinę.

Na drugim poziomie mimikry materii możesz już przybierać kształty złożonych obiektów takich jak wieżyczki. – Nie tylko wyglądasz jak wieżyczka, ale możesz też strzelać – mówi główny projektant systemów Seth Shain. – Jest to świetny sposób na rozprawienie się z przeciwnikami, jeśli kończy ci się amunicja. Dalsze rozwijanie tej umiejętności pozwoli ci się wcielić również w roboty zwane operatorami i latać po Talosie I, używając ich różnorakich robotycznych narzędzi i rodzajów broni.

Źródło: Bethesda

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.