Bać się pay-to-win? Bluehole o nowych mikropłatnościach w PUBG

Jest się czego bać?

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na G-Star Global Game Exhibition w Korei, dyrektor generalny i główny projektant gier w Bluehole, Changhan Kim, ujawnili, że PlayerUnknown Battlegrounds najprawdopodobniej otrzymają więcej nowych mikropłatności.

Temat miktopłatności nie jest zbytnio lubiany przez graczy, którzy obawiają się, że ich ulubiona/nadchodząca gra zamieni się przez nie w zwykłe pay-to-win. Na szczęście, w przypadku PUBG nie mamy się czego obawiać.

Jak już zapewne wiecie, nigdy nie dodamy niczego, co wpływa na rozgrywkę. Jednak istnieje stosunkowo duże zapotrzebowanie na produkty kosmetyczne. Ponieważ oficjalne uruchomienie gry (red. wyjście PUBG z Early Access) jest naszym priorytetem, planujemy dodać nowe przedmioty dopiero po tym – zaznacza Changhan Kim (cytujemy za DSO Gaming).

Chyba nikt nie jest zaskoczony, że nowe kosmetyczne mikropłatności pojawią się w grze, której baza użytkowników przekroczyła 22 mln osób (tyle kopii sprzedano na Steam). Miejmy tylko nadzieję, że Bluehole nie zmieni zdania i w przyszłości nie pojawią się tutaj płatne elementy dające graczom przewagę.

Przypominamy, że według wcześniejszych zapowiedzi dewelopera, PlayerUnknown Battlegrounds ma opuścić wczesny dostęp jeszcze w tym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.