Microsoft też wejdzie w VR. PlayStation 5 będzie mieć godnego konkurenta?

Wygląda na to, że konsole przyszłej generacji, takie jak PlayStation 5 oraz nowy Xbox, mogą być do siebie bardzo podobne.

Do tej pory widać było, że Microsoft i Sony będą chcieli pójść własną drogą w przypadku konsol kolejnej generacji. Sony od zawsze zainteresowane było technologią VR. Microsoft chce z kolei rozwijać usługę streamingu na kilku platformach (póki co plany dotyczą prawdopodobnie PC oraz Nintendo Switch). Nieco nowego światła na przyszłość branży rzuca jeden z producentów gier VR.

Wspominałem już o zainteresowaniu Xbox VR-em, wierzę że Microsoft po prostu gra na przeczekanie. Obecna generacja VR jest tak naprawdę pierwszą i pomimo zaangażowania takich firm jak Facebook, Valve i Sony, sporo jest jeszcze do zrobienia jeśli chodzi o technologię. Wyobrażam sobie, że inżynierowie z Microsoftu bacznie się przyglądają aktualnej technologię i badają, jak pewne rzeczy można zrobić lepiej. Mam nadzieję, że przyjdą z czymś świetnym i zainspirują inne firmy do konkurowania – twierdzi John Torkington, twórca gry VR Xing: The Land Beyond.

Sądzę, że póki co nadal będziemy obserwować podział na gry przeznaczone na VR i te bez, do czasu kiedy VR nie będzie w stanie konkurować z telewizorami. VR będzie odgrywać ważną rolę w przypadku kolejnej generacji – dodaje.

W tym co powiedział Torkington jest sporo sensu. Skoro trzech dużych graczy inwestuje w VR, wystarczy że czwarty – w tym przypadku Microsoft – będzie bacznie się przyglądał i wejdzie w odpowiednim momencie z jeszcze lepszą i dopracowaną technologią. Z punktu widzenia biznesowego, może się to opłacać.

PlayStation 5 i nowy Xbox postawią na VR

Zastanawiać może tylko, czy Microsoft zdąży nadrobić zaległości w kwestii technologii VR. Sony już od wielu lat w nią inwestuje i cały czas zbiera grono wiernych fanów i klientów. Przespanie dobrego momentu, może nie pozwolić rozwinąć skrzydeł. Tak było chociażby ze świetnym pomysłem Nintendo na kontrolery od Wii, które sprzedały konsolę w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Sony ze swoim PS Move oraz Microsoft z Kinectem już nigdy nie osiągnęły takiego sukcesu sprzedażowego.

Microsoft co prawda bada rynek, weźmy chociażby za przykład Holo Lens. Aczkolwiek nie idą za tym żadne konkrety. PlayStation VR zdaje się, że będzie mocno promowane przez Sony w przypadku PS5. Microsoftowi oprócz pomysłu na streaming, brakuje charakterystycznej technologii, która wyróżni jego sprzęt na rynku. Chociaż kto wie, czy nie ma jakiegoś asa w rękawie? Miejmy nadzieję, że E3 2019 rozwinie wszelkie wątpliwości.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: