Microsoft Store nareszcie otrzyma stosowne zmiany

Microsoft Store czeka ogromna przebudowa? Proszę, oby tak było!

0 komentarzy

Według plotek Microsoft ma tworzyć nową wersję swojego sklepu wbudowanego w system Windows 10. Dzięki temu korzystanie z aplikacji ma być o wiele przyjemniejsze nie tylko dla jego klientów, ale także dla twórców aplikacji.

Obecnie Microsoft Store jest istnym utrapieniem. Wielu ludzi od razu przy pierwszym uruchomieniu systemu pozbywa się wbudowanego w niego sklepu. Wszystko z powodu naprawdę nieprzyjaznego interfejsu, masy nieprzydatnych aplikacji i ogromu reklam. Wszystkie znaki na niebie mówią o tym, że twórcy aplikacji chcą wprowadzić stosowne zmiany. Tych przecież ostatnio doświadcza praktycznie każda usługa giganta z Redmond.

Microsoft Store zmieni się na lepsze

Portal Windows Central powołuje się na swoje wiarygodne źródła, które twierdzą o najnowszych planach przebudowy omawianego w artykule sklepu. Ten w niedalekiej przyszłości miałby się spotkać z całkowitą przebudową i zmianą wielu zasad dystrybucji w nim gier i programów.

Głównym mankamentem od początku powstania usługi zawsze była nieprzejrzysta lista proponowanych nam cyfrowych produktów. To właśnie poprawka tego powinna najbardziej zadowolić wielu użytkowników komputerów osobistych.

Oferta Microsoft Store ma zostać pozbawiona również śmieciowych aplikacji poprzez zmiany w swoim regulaminie. Pozwoli to nam w łatwiejszy sposób odszukać to, czego będziemy szukać.

Dobre zmiany również dla twórców

Kolejną ważną zmianą będzie nowy system dystrybucji, dlatego każdy twórca oprogramowania powinien się ucieszyć. Nie wchodząc w szczegóły, od teraz nie będzie potrzeby przygotowywania aplikacji pod specjalny format Microsoftu tak, jak to miało miejsce do tej pory.

Oprócz tego deweloperzy będą mogli korzystać z własnych serwerów, ponieważ i to budziło wiele kontrowersji. Microsoft w ten sposób chce dać większą dowolność swoim

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się