Microsoft sprzedał już 60 milionów sztuk Halo

Po raz pierwszy Halo zadebiutowało 13 lat temu na pierwszym Xboksie.

Od tamtego czasu udało się sprzedać aż 60 milionów sztuk wymienionej gry. Mowa oczywiście o wszystkich częściach, które zostały wydane: pierwszych czterech odsłonach Halo, Halo 3: ODST, Halo: Reach, Halo WarsHalo: Spartan AssaultHalo: Combat Evolved Anniversary. Do grudnia 2012 Microsoft mógł się pochwalić wynikiem 50 milionów sztuk Halo. Kolejne 10 milionów udało się uzyskać całkiem niedawno. Ciekawe o ile milionów sztuk podbije ten wynik nadchodzące Halo: Master Chief Collection?

To jednak nie wszystkie dane, jakimi chwali się amerykański producent. Według niego, w całym uniwersum Halo gracze spędzili już 6 miliardów godzin, czyli ponad 684 tysięcy lat!


Jeśli chodzi o sprzedać, to nie da się ukryć, że Halo należy do światowej czołówki. Oczywiście można tutaj wymienić takie serie gier jak Mario, Pokemon, Need for Speed, Final Fantasy, LEGO, Grand Theft Auto, czy FIFA, które sprzedały więcej niż 100 milionów sztuk. Halo jest jednak produkcją, która głównie ukazywała się na konsolach Microsoftu i dlatego ten wynik jak najbardziej należy do wartych zapamiętania.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet