Michael Keaton na liście obsady Batgirl. Wróci do roli Batmana?

Michael Keaton jako Batman
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, wszystko wskazuje na to, że Michael Keaton jeszcze raz powróci jako Batman.

Keaton zdecydowanie nie odwiesza swoich peleryn do szafy. W najbliższym czasie powtórzy swoją rolę w nadchodzącym w przyszłym roku The Flash. Oprócz tego pojawił się jednak na oficjalnej liście obsady w kręconej aktualnie produkcji Batgirl. Nie wpisano go wprawdzie jako odtwórcę konkretnej postaci, można jednak przypuszczać, że także w tym filmie powróci jako Batman. Co ważne, choć listę ogłosiło studio Warner Bros., nie jest ona definitywna. Oznacza to, że ewentualne sceny z Michaelem Keatonem niekoniecznie znajdą się w ostatecznej wersji filmu.

Michael Keaton jako Batman zadebiutował w 1989 roku, a rolę powtórzył trzy lata później w Powrocie Batmana. Aktor nie zamyka się jednak wyłącznie w uniwersum DC; w przyszłym roku zobaczymy go także w produkcji Marvela, a konkretnie w Morbiusie, gdzie powróci jako Vulture.

Batgirl to produkcja skupiająca się na tytułowej superbohaterce, która przejmuje “obowiązki” po Batmanie. Tytułową Batgirl, czyli prywatnie Barbarę Gordon, gra Leslie Grace. Oprócz niej na ekranach pojawią się m.in. J.K. Simmons, Brendan Fraser oraz Jacob Scipio. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy się spodziewać premiery filmu; aktualnie produkcja jest zaledwie na etapie kręcenia, o czym wspominał kolejny powracający aktor, czyli J.K. Simmons, odtwórca roli komisarza Jima Gordona.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie