Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Metro Exodus na Gamescom 2018. Duży gameplay, nowe informacje

Jeśli czekacie na kolejną odsłonę serii Metro, zapraszamy na dwa ciekawe materiały z gry oraz garść świeżych wieści prosto z Gamescom 2018.

Targi Gamescom 2018 przynoszą kolejne duże fragmenty rozgrywki z Metro Exodus. Dzięki serwisowi IGN możemy spojrzeć na czysty gameplay (bez komentarza) prezentujący sporo strzelania i eksploracji o różnych porach dnia i nocy oraz na fragment okraszony komentarzem producenta wykonawczego gry.

Z tego drugiego materiału dowiemy się np. że podczas zabawy zobaczymy wszystkie pory roku, ponieważ akcja Metro Exodus rozgrywa się na przestrzeni 12 miesięcy. Będzie oczywiście kusza i sporo rodzajów strzał, które użyjemy ponownie (można je wyciągać z ustrzelonych wrogów).

Przypominamy, że data premiery Metro Exodus została zaplanowana na 22 lutego 2019 roku. Tytuł pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


O grze Metro Exodus:

Metro Exodus to fabularna strzelanka pierwszoosobowa ze studia 4A Games łącząca w sobie takie elementy jak śmiertelnie niebezpieczne walki, skradanie się, eksploracja i horror surwiwalowy w jednym z najbardziej wciągających światów, jakie kiedykolwiek stworzono. Przemierzaj dzikie ostępy na terenie Rosji przez rozległe, nieliniowe poziomy i stań się częścią ekscytującej historii rozgrywającej się w ciągu całego roku – od wiosny, przez lato i jesień, aż po mroźne szpony zimy nuklearnej.

Gra Metro Exodus zainspirowana książkami Dmitrija Głuchowskiego opowiada dalszy ciąg historii Artema w największej przygodzie w uniwersum Metro, jaka powstała do dziś. Udaj się w niesamowitą podróż na pokładzie Aurory – mocno zmodyfikowanej lokomotywy parowej – i dołącz do garstki ocalałych w poszukiwaniu nowego życia na Wschodzie.

  • Surwiwalowa rozgrywka typu sandbox – wciągająca historia będąca połączeniem stylu klasycznych gier Metro z nowymi, rozległymi, nieliniowymi poziomami.
  • Piękny, choć wrogi świat – odkryj postapokaliptyczne dzikie ostępy Rosji, stworzone z dbałością o takie detale jak efektowny wizualnie cykl dnia i nocy oraz dynamiczna pogoda.
  • Śmiertelnie niebezpieczne walki i skradanie się – zbieraj potrzebne rzeczy i twórz nowe, aby wzbogacić swój arsenał ręcznie wykonanej broni i stawić czoła wrogom, zarówno ludziom, jak i mutantom, w trzymającej w napięciu walce taktycznej.
  • Podejmowane przez Ciebie wybory mają wpływ na los Twoich towarzyszy – nie wszyscy przeżyją tę podróż, a skutki Twoich decyzji będą odzwierciedlone we wciągającej fabule, dającej ogromne możliwości ponownego rozgrywania całej historii.
  • Niesamowita atmosfera i immersja – migocząca w ciemności świeca, zachrypły, gwałtowny wdech w chwili, gdy maska gazowa zaczyna zamarzać, wycie mutanta niesione nocnym wiatrem – Metro wciągnie Cię do reszty i przerazi jak żadna inna gra…
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%