Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

1 komentarz

Premiera Metro Exodus przesunięta. Tytuł ucieka przed RDR 2 i nowymi odsłonami Battlefield oraz Call of Duty

Jesień tego roku miała być piękna i to nie ze względu na warunki atmosferyczne. Wśród premier wyczekiwanych gier miało pojawić się Metro Exodus. Ostatnie doniesienia mówią jednak, że gra nie ukaże się w terminie, który pierwotnie zapowiedziało studio 4A Games.

Metro Exodus: data premiery przesunięta

Spółka odpowiedzialna wraz z Koch Media i Deep Silver za wydanie kolejnej gry z serii Metro – THQ Nordic – ogłosiła właśnie przesunięcie premiery gry z jesieni tego roku na pierwszy kwartał 2019. Z niecierpliwością czekamy na kluczową premierę Deep Silver pt. Metro Exodus, spodziewamy się jej w pierwszym kwartale 2019 – czytamy na Twitterze. W komentarzach pojawiły się głosy, że może być to celowe posunięcie deweloperów, by nie konkurować z takimi tytułami jak Red Dead Redemption 2, nowy Battlefield czy Call of Duty.

Metro Exodus dopiero na wiosnę 2019

O ile data premiery została przesunięta, nic nie zmieniło się odnośnie platform, na których wyląduje Exodus. Wciąż jest to PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W informacji dla inwestorów, w której znalazła się rzeczona informacja o zmianie terminu, jest także wiadomość o tym, że wydawca wciąż nie ustalił dat premier dla swoich tytułów takich jak Biomunant czy Darksiders 3. Wiadomo tylko tyle, że one także nie pojawią się w 2018 roku. THQ Nordic donosi jednak, że nawiązała współpracę ze studiem inXile, by pomóc w dystrybucji Wasteland 3 i The Bard’s Tale 4.

Metro Exodus: co już wiadomo

Metro Exodus zostało zapowiedziane podczas targów E3 w ubiegłym roku. Wraz z zapowiedzią pojawiła się obietnica premiery jesienią 2018. Wyjątkowe w nowej grze ma być to, że Metro Exodus jako jedna z pierwszych gier skorzysta z nowoczesnej technologii Nvidia RTX, przy czym niestety dość mocno wzrosną wymagania co do posiadanego przez gracza komputera. W naszym kraju dystrybucją ma zająć się Techland, a fabuła gry będzie standardowo bazować na świecie wykreowanym przez autora powieści – Dmitrija Głuchowskiego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%