Metro 2033 do pobrania za darmo na Steam

Metro 2033 za darmo na Steam
PC

Łapcie okazję póki gorąca! Za darmo możecie zostać posiadaczami kultowej gry Metro 2033 udostępnionej na Steam.

Jeśli dodacie Metro 2033 do Waszego konta przed godziną 18:00 dnia 15 marca, zostaniecie szczęśliwymi posiadaczami produkcji bez żadnych opłat. Nie zabrakło również przecen. W rezultacie pozostałe tytuły wchodzące w zakres serii, uda się Wam nabyć w preferencyjnych cenach:

  • Metro Exodus: 57,46 zł (-66%)
  • Metro Exodus Gold Edition: 79,50 zł (-70%)
  • Metro Franchise Bundle: 118,41zł (-71%)
  • Metro 2033 Redux: 14,39 zł (-80%)
  • Metro Last Light Redux: 14,39 zł (-80%)
  • Metro Exodus Expansion Pass: 38,40 zł (-60%)
  • Metro Exodus – Sam’s Story: 30,00 zł (-60%)
  • Metro Exodus – The Two Colonels: 9,99 zł (-60%)

Metro 2033 za darmo na Steam. Czy nie mam déjà vu?

To nie pierwszy raz gdy wspomniany FPS osadzony w postapokliptycznej rzeczywistości, został udostępniony zainteresowanym osobom za darmo. Już wcześniej pisaliśmy o podobnej inicjatywie (zobacz tutaj). Mimo tego, że gra ma na karku 10 lat, bezsprzecznie warto nadrobić zaległości. Jeżeli dotychczas nie było Wam dane obcować z tytułem, macie ku temu doskonałą okazję.

Warto niemniej zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z wersją podstawową gry. W roku 2014 wydano bowiem ulepszony wariant strzelanki, zatytułowany Metro 2033 Redux. Odświeżona edycja usprawniła oprawę wizualną, animację postaci oraz rozbudowała kilka lokacji. Skrócono czasy ładowania i poprawiono sztuczną inteligencję adwersarzy. Rozbudowano również system zniszczeń. Grę Metro 2033 Redux również można było otrzymać za free, w ramach promocji na Epic Games Store (więcej informacji znajdziesz w tym miejscu).

Metro 2033 cieszy się bardzo dobrą renomą. Na portalu Metacritic gra zdobyła sporo przychylnych głosów. Średnia ocen (po zliczeniu opinii recenzentów) wersji dedykowanej PC, wynosi obecnie 81%. Jest to wynik bardzo zbliżony do not wystawionych przez użytkowników, wynoszący obecnie 80%. Pozycję od studia 4A Games doceniono za świetną atmosferę, klimatyczny rosyjski dubbing oraz świetnie wplecione elementy składankowe. Gra rewelacyjnie odwzorowywała realia obecne w książce Dmitrija Głuchowskiego.

Niestety odrobinę zabrakło do ideału, druga połowa gry była mniej interesująca niż początek rozgrywki. SI oponentów mogłoby być bardziej dopracowane, a menu wyboru broni nie było nazbyt intuicyjne. Mimo wspomnianych niedoskonałości, warto poświęć kilka wieczorów na ogranie tytułu. Dajcie znać w komentarzach, która z osłon dystopijnego cyklu najbardziej zapadła w Waszą pamięć.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie