Matrix Zmartwychwstania na nowym materiale. Filmowe metamedium

kadr z filmu Matrix Zmartwychwstania
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi

Podczas The Game Awards zaprezentowano nowy materiał z filmu Matrix Zmartwychwstania. Nawiązano w nim do wcześniejszych części filmu.

A dokładniej do pierwszej części. W pokazanym materiale Neo spotyka Morfeusza, który… ogląda pierwszą odsłonę Matrixa. Bohaterowie widzą zatem na ekranie samych siebie, jednak z przeszłości. Sprawdźcie zresztą sami, ponieważ to naprawdę lepiej zobaczyć:

„Nic nie koi lęku tak, jak odrobina nostalgii” – mówi filmowy Morfeusz (tu Yahya Abdul-Mateen II, w odróżnieniu od poprzednich filmów, w których postać grał Laurence Fishburne) do Neo, wskazując jednocześnie na odtwarzany na ekranie film. Ten także przedstawia Morfeusza, jednak w „starszej” wersji. Wskazuje nam to kierunek, w jakim może pójść nadchodzący film. Widać tu pieczołowicie stworzone i spójne metamedium, podobne zresztą tym samym do dotychczasowej trylogii. Wygląda na to, że Lana Wachowski jeszcze raz sięgnęła do najgłębszej istoty Matrixa.

Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się w dniu premiery. Matrix Zmartwychwstania wejdzie do polskich kin 22 grudnia 2021.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie