Mass Effect Legendary Edition – platformy, data premiery, grafika i dodatki. Zatrzęsienie informacji o grze!

0 komentarzy

Prezentujemy zatrzęsienie informacji o grze Mass Effect Legendary Edition. Data premiery, platformy, grafika i dodatki produkcji od BioWare, przestały być tajemnicą.

Remaster zatytułowany Mass Effect: Legendary Edition, zostanie znacząco usprawniony w aspekcie warstwy wizualnej. Edycja zawiera wszystkie części składające się na kosmiczną trylogię. Gracze mogą liczyć na 4K, HDR oraz wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych, oferujących format obrazu 21:9. Zaimplementowano wiele nowych efektów graficznych, które znacząco usprawnią oprawę. Mowa o dodaniu takich wodotrysków jak: bloom i podpowierzchniowe rozpraszanie światła bądź ambient occlusion. Ulepszono modele postaci, a dziesiątki tysięcy poprawionych tekstur mają robić wrażenie.

Gra będzie dostępna na komputerach osobistych (platformy Origin i Steam) oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One z kompatybilnością z PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Odświeżone RPG akcji, skupi się na przeniesieniu trybu single znanego z każdej z trzech części podstawki (multi i tak nie cieszyło się nigdy zbyt dużą popularnością). Tryb dedykowany pojedynczemu graczowi zostanie poszerzony o pakiet wszystkich wydanych dotychczas rozszerzeń, mowa aż o 40 dodatkach do pobrania.

Mass Effect to kultowa marka, bardzo cieszy fakt, że twórcy postanowili ją odświeżyć. Dostosowując przygody Sheparda do wymagań współczesnych graczy. Mac Walters będący głównym scenarzystą oryginalnej trylogii, powiedział:

Odświeżenie jednej gry, a co dopiero trzech, jest ogromnym przedsięwzięciem, ponieważ trylogia ta zawiera ponad 100 godzin rozgrywki. Jednak bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych fanów, jak również dla nowej generacji graczy, którzy chcą poznać kultową historię Sheparda.

Mechanika gry również ulegnie usprawnieniu. Unowocześniono walkę i eksplorację, poprawiono celowanie, obsługę pojazdu Mako, a także zmodyfikowano interfejs. Udoskonalono również sterowanie towarzyszami i dokonano poprawek w walkach z bossami. Premiera tytułu została ustalona na dzień 14 maja bieżącego roku. Już teraz możecie nabyć produkcję w przedsprzedaży.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się