Mass Effect Legendary Edition - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Mass Effect Legendary Edition zadziała na XSX dużo lepiej niż na PS5

EA podało, jak zadziała Mass Effect Legendary Edition na konsolach nowej i starszej generacji. Ku zadowoleniu fanów Microsoftu, Xbox Series X zaoferuje najlepszą płynność gry.

Musieliśmy trochę poczekać na remaster trylogii Sheparda. Pierwsze trzy odsłony Mass Effect wkrótce zawitają w odświeżonej formie na poprzedniej i aktualnej generacji konsol oraz PC. Gry doczekały się zauważalnej poprawy grafiki, a zestaw, poza kompletną trylogią, zawiera wszystkie dodatki wydane do gier.

Electronic Arts potwierdziło, jak zadziałają odnowione tytuły na starszych platformach. Naturalnie graczom do wyboru zostaną oddane dwa tryby działania: wydajność i jakość. Pierwszy nieco ograniczy grafikę, aby uzyskać jak najlepszą płynność gry, a drugi skupi się na zaprezentowaniu tak pięknej grafiki, jak to tylko możliwe.

Najwięcej klatek na sekundę przy użyciu trybu wydajności na konsolach uzyskają gracze z Xbox Series X. Sprzęt Microsoftu uruchomi grę w maksymalnie 120 FPS przy zachowaniu rozdzielczości 1440p. PlayStation 5 przy takiej samej rozdzielczości da radę wyciągnąć „tylko” 60 FPS. Niby dużo mniej, ale w zupełności wystarczająco, aby zapewnić przyjemną rozgrywkę.

Co ciekawe, niezależnie od platformy, każdemu uda się zagrać w 60 klatkach na sekundę. Tryb wydajności robi robotę i Mass Effect Legendary Edition zadziała bardzo płynnie nawet na PS4 i XOne.

Mass Effect Legendary Edition - działanie na konsolach
Źródło: EA

Jeśli jesteście wielkimi fanami Mass Effect i chcecie przygotować się na premierę remasterów, odbierzcie zestaw prezentów od EA. Znajdziecie wśród nich chociażby cyfrowe komiksy i ścieżki dźwiękowe. Do debiutu Legendary Edition została już tylko chwila.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się