Marvel's Midnight Suns - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowy gameplay z Marvel’s Midnight Suns mnie nie przekonuje

W sieci pojawiły się materiały z rozgrywki Marvel’s Midnight Suns. Taktyczna produkcja od twórców XCOM miesza kilka gatunków.

Na targach Gamescom 2021 otrzymaliśmy zapowiedź nowej gry Firaxis Games. Produkcja osadzona w uniwersum Marvela to taktyczny akcyjniak, który czerpie trochę z serii XCOM, choć nie korzysta ze wszystkich jej założeń.

Brzmi ciekawie i w sieci pojawiły się pierwsze pokazy rozgrywki. Poza taktyczną walką, gracze skorzystają też z systemu kart i dodatkowo będą mogli swobodnie przemierzać swoją bazę wypadową.

Z jednej strony całość wygląda bardzo efektownie, a taktyczna walka może się podobać. Z drugiej jednak wplecenie do rozgrywki kart oraz oraz kinowych dialogów wygląda dość niestandardowo. Mnie taka mieszanka nie przekonuje.

Studio Firaxis ma na swoim koncie mimo wszystko wiele udanych produkcji, więc nie ma co osądzać książki po okładce. Choć styl rozgrywki z pewnością nie podpasuje każdemu, myślę, że Marvel’s Midnight Suns znajdzie swoich fanów. Osadzenie gry w słynnym uniwersum z całą pewnością jej pomoże.

Midnight Suns zadebiutuje w marcu przyszłego roku. Zagramy na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series oraz Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się