Nowa gra Marvela od scenarzystki Uncharted ma zachwycić historią, postaciami i grafiką

Marvel z nową grą od twórczyni Uncharted. Spodoba się fanom Uncharted
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wcześniejsze plotki się potwierdziły, bo Skydance New Media faktycznie pracuje nad nową grą ze świata Marvela. Za tytuł odpowiada współtwórczyni Uncharted.

Na niedawnym wydarzeniu Disneya + Marvela potwierdzono prace nad nową grą ze stajni najpopularniejszych obecnie superbohaterów. Tytuł nie idzie jednak w ślady żadnego filmu, a przedstawi nam ciekawe podejście od uniwersum. Fabułę gry skrócić można bowiem jako „Kapitan Ameryka wraz z Czarną Panterą walczą na II Wojnie Światowej”. To jednak tylko początek dobrych wieści.

Za projekt odpowiada przecież studio Amy Hennig, współtwórczyni oraz scenarzystki cyklu Uncharted. Oznacza to mniej więcej to, że za tytułem stoi osoba bardzo obeznana w kwestii przygodowych gier akcji. Sama Henning podkreśla dla GamingBolt, iż fani Uncharted mogą znaleźć wiele wspólnych elementów z nową grą Marvela.

Jeśli graliście w moje poprzednie gry, to nie będziecie daleko odbiegać od tematu. Jako sam gracz i jako twórca, uwielbiam grać w przestrzeni action-adventure. Więc znowu, jeśli jesteś zaznajomiony z moją twórczością, będziesz zaznajomiony z DNA [tej gry].

– podkreśla Amy Hennig cytowana przez GamingBolt

Hennig podkreśla również, że twórcy najbardziej skupiają się na historii przeznaczonej dla jednego gracza oraz występujących w niej postaciach. Dlatego też w tytule zagramy nie tylko Kapitanem czy Czarną Panterą (ale nie T’Challą, a Azzurim), ale też dwiema nowymi postaciami – obydwiema pozbawionymi supermocy.

Fani Uncharted mają tu znaleźć bardzo podobny szkielet rozgrywki oraz bardzo bogatą warstwę wizualną. Twóczyni zachwala studio i tłumaczy, że „wierność wizualna jest najlepsza w swojej klasie”. Niestety, na więcej informacji najpewniej przyjdzie nam długo poczekać – gra nie ma na razie oficjalnego tytułu.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie