Marvel i Electronic Arts znów razem? Firma rzekomo pracuje nad nową grą ze świata komiksów

Marvel i Electronic Arts znowu razem? Firma ma ponoć pracować nad grą
Newsy PC PS5 Xbox Series

Czyżby kolejna gra Marvel w produkcji? Dla fanów to z pewnością świetna wiadomość. I zaskakująca, bo producentem ma być… Electronic Arts.

Marvel nie miał do tej pory szczęścia do gier wideo. Jedna z obecnie największych franczyz filmowych, serii komiksowych i ogółem ogólnoświatowy trend, który w ogóle nie słabnie, nie był do tej pory zbyt mocno eksploatowany na poletku komputerowej rozrywki. Na szczęście coraz bardziej się to zmienia, a gracze zapominają o wpadce z Marvel’s Avengers.

Nowa gra Marvel od… EA

No bo przecież mamy Spider-Mana (który niebawem wyjdzie również na PC!), powstaje też tytuł z Wolverine’m. 2K Games ma w tym roku wydać intrygujące Marvel’s Midnight Suns, które ukaże się na każdą obecnie liczącą się konsolę. No i falstarcie z Avengersami, dostaliśmy o wiele lepsze Guardians of the Galaxy, choć część graczy tak ostrożnie podeszła do produkcji, że nie wypróbowała jej do tej pory.

Teraz w sprawie gier Marvela pojawiły się nowe plotki. I powtarzam – plotki. Oznacza to, że prezentowane tu informacje nie są potwierdzone, a jedynie pochodzą od dość znanego informatora, Shpeshal Nicka. W podcaście XboxEra wypowiedział się o rzekomej grze autorstwa… Electronic Arts (01:33:00 – na wideo).

Niestety, choć Nick zdobył nieco więcej informacji, na ten moment może zdradzić tylko samą rewelację dotyczącą faktu rzekomego powstawania gry. Także nie ma co nastawiać się na pozostałe szczegóły. Na te najpewniej przyjdzie nam trochę poczekać. No i nie traktujmy tego jako pewnik, bo jak na razie w tej sprawie wypowiedział się tylko Nick.

Sam fakt związania Marvela z EA może budzić spore poruszenie. Firmy te nie są za bardzo znane ze swojej współpracy. Ostatnią grą osadzoną w świecie superbohaterów od EA było Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects z… 2005 roku. Ta „chodzona bijatyka” nie okazała się jednak ani szczególnie udana (choć niezła) ani popularna. Osobiście jednak wątpię, że mogłoby chodzić o kontynuację tej produkcji, w końcu nie należy do kanonu najlepszych gier Marvela.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie