Nowe Martwe Zło oficjalnie powstaje. Film będzie spin-offem cyklu

Martwe Zło powraca. Nowy film zapowiedziany | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Martwe Zło powraca, ale nie do końca w formie pełnoprawnego sequela. Tym razem spodziewać się mamy spin-offa, ale nie znamy szczegółów.

Serwis Deadline donosi, że Sébastien Vaniček wyreżyseruje dla Ghost House Pictures nowy film z serii Martwe Zło. Ma to być spin-off, ale to nic zaskakującego. W końcu główna seria z Ashem już się zakończyła, także zapewne każdy kolejny film w uniwersum może okazać się właśnie pobocznymi historiami. Te mają jednak gigantyczny potencjał.

Nowe Martwe Zło powstaje

Martwe Zło: Przebudzenie z poprzedniego roku pokazało, że z nieco zapomnianej marki da się wykrzesać wiele. Lee Cronin zaskoczył wszystkich krwawym spin-offem, w którym demony zaatakowały blok mieszkalny. Wcześniej spory sukces osiągnąć Fede Alvarez za sprawą remake’u pierwszej części. Dla niektórych – kontrowersyjnego, a dla mnie akurat naprawdę udanego.

Niemniej Sam Raimi, twórca tej marki, już wcześniej wyjaśniał, że jego celem jest szukanie młodych i początkujących filmowców, którzy mogliby wyreżyserować kolejne filmy z cyklu. Sébastien Vaniček zasłynął wydanym w ubiegłym roku obrazem Robactwo. Jest to jego pełnometrażowy debiut, w którym mieszkańcy bloku na przedmieściach muszą poradzić sobie z plagą morderczych pająków. Najwyraźniej film pokazał, że w reżyserze drzemie potencjał, który dostrzegł Raimi.

Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Z pewnością wrócimy do tematu, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie