Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mapa Cyberpunk 2077 – wielkość i skala. Porównanie wycieku z demo E3 2018

W zeszłym tygodniu mogliśmy spojrzeć na okładkę książki, na której widnieje mapa Cyberpunk 2077. Niektórzy zaczęli narzekać, że nie jest zbyt duża.

Zestaw The World of Cyberpunk 2077 Deluxe Edition od Dark Horse Books to gadżety z gry, no i książka, która ma niezwykle interesująca okładkę. Widzimy na niej bowiem mapę Cyberpunk 2077 i choć nie wiadomo w sumie, czy w całości, czy to tylko fragment, padły już zarzuty, że będzie mała. Członkowie społeczności forum Reddit postanowili zbadać skalę mapy, porównując gameplay przedstawiony podczas E3 2018 ze wspomnianą okładką. I udało się określić, na jakim fragmencie okładki (mapy) rozgrywała się akcja z zeszłorocznego filmiku.

Mapa Cyberpunk 2077 – to jak z tą wielkością?

Na podstawie poniższych porównań (oraz obejrzanego gameplay’u E3 2018) możemy wyrobić sobie chociaż zdanie na temat tego, jak wygląda skala świata gry względem mapy. Oto miejsce akcji z zeszłorocznego demo zaznaczone na mapie z okładki:

Mapa Cyberpunk 2077

A tutaj widzimy niektóre z głównych obszarów gry: Little China, Downtown, Corpo Plaza i City Center…

Mapa Cyberpunk-2077

Ponadto musimy pamiętać, że mapa Cyberpunk 2077 ma być „trochę” mniejsza niż w Wiedźminie 3, co również daje nam pewne wyobrażenie co do wielkości świata. Mówił tak kilka miesięcy temu Ryszard Borzymowski z firmy CD Projekt RED.

– Jeśli spojrzeć na samą powierzchnię pod względem kilometrów kwadratowych, to Cyberpunk 2077 może być nawet trochę mniejszy niż Wiedźmin 3, ale naszym celem jest gęstość zawartości. Wychodzimy od świata przybliżonego wielkością jak w Wiedźminie i kondensujemy go, usuwając pustkowia – zaznaczył deweloper.

Nie jest to pójście na ustępstwa, lecz chęć stworzenia wiarygodnego świata w Cyberpunk 2077, gdzie mapę należy zbudować nieco inaczej niż w grach z Białym Wilkiem.

– W Wiedźminie mieliśmy otwarty świat z rozległymi terenami, drogami oraz lasami pomiędzy mniejszymi wioskami i większymi miastami jak Novigrad, ale w Cyberpunku 2077 jesteśmy osadzeni w Night City. To integralna część settingu, można powiedzieć, że to w zasadzie bohater, dlatego mapa musi być gęstsza. Nie uzyskalibyśmy efektu końcowego, który chcieliśmy osiągnąć, gdyby miasto nie było wiarygodne (…), więc wyładowaliśmy je życiem – podkreśla Ryszard Borzymowski.

Data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 16 kwietnia 2020 roku. Gra pojawi się wówczas na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%