Mafia III – poznajcie królową Voodoo

Młodziutka Cassandra to wilk w owczej skórze.

Studio Hangar 13 oraz wydawca 2K Games przedstawiają nowy zwiastun nadchodzącej gry Mafia III. Tym razem nie skupiono się na głównym bohaterze tytułu, którym będzie Lincoln Clay. Zamiast niego możemy spojrzeć na jedną z drugoplanowych postaci, Cassandrę.


Dziewczyna nie jest taka niewinna, na jaką wygląda. Świadczy o tym zresztą już jej pseudonim – Voodoo Queen. Cassandra stoi na czele haitańskiej grupy przestępczej i ma własne porachunki z mafią. Podobnie jak w przypadku głównego protagonisty w Mafia III, celem dziewczyny jest zemsta. Żeby jednak dokonać wendety, królowa Voodoo potrzebuje nowej rodziny i zapewne z tego względu połączy swoje siły z Lincoln’em Clay’em.

Mafia III - Cassandra we własnej osobie.
Mafia III – Cassandra we własnej osobie.

Jak czytamy w opisie zwiastuna, Cassandra jest równie bezwzględna jak tajemnicza. Kto wejdzie jej w drogę, skończy kilka metrów pod ziemią.

Mafia III – zemsta przede wszystkim

Poprzedni trailer gry również nawiązywał do zemsty. Filmik niestety nie pokazywał nowych fragmentów z rozgrywki (są migawki z tego, co już wcześniej widzieliśmy), lecz w dynamiczny oraz prosty sposób przedstawił motywy działania głównego bohatera gry, czyli czarnoskórego weterana wojny w Wietnamie. Lincoln Clay należy do zorganizowanej grupy przestępczej i po powrocie z frontu dowiaduje się, że jego mafijna rodzina została zdradzona, a najbliższe osoby brutalnie zlikwidowane. Za wszystkim stoją włoscy gangsterzy, na których Clay postanawia wziąć odwet, przy okazji budując nowe struktury w przestępczym światku Nowego Bordeaux, czyli miasta będącego areną akcji dla Mafia III.

Jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, w nowej rodzinie Lincolna Clay’a znajdzie się między innymi miejsce dla Vito, Burke’a oraz młodziutkiej Cassandry (na screenie powyżej). Zapewne będą to jedne z ważniejszych postaci, które poznamy podczas odkrywania fabularnych zawiłości w Mafia III. Dla przypomnienia dodamy, że wszystko rozegra się w roku 1968.

Premiera Mafia III została zaplanowana na 7 października tego roku. Tytuł pojawi się wówczas na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Będzie polska wersja językowa, lecz tylko z napisami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet