Mafia III nie spodobała się politykom. „Zablokować sprzedaż! Gloryfikacja terroryzmu!”

Mafia III nie spodobała się politykom. „Zablokować sprzedaż! Gloryfikacja terroryzmu!”
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Studio Hangar 13 ma problem nie tylko z bugami w Mafia III.

Misja zatytułowana IRA nie pyta znalazła się pod ostrzałem unionistycznych partii z Irlandii Północnej. O co konkretnie poszło? Już tłumaczymy, choć musicie się przyszykować na malutki spoiler.

Podczas misji IRA nie pyta w Mafia III nasz bohater Lincoln Clay wykonuje zlecenie dla Thomasa Burke’a. Polega ono na sprowadzeniu odpowiednich pojazdów, które zostaną następnie wykorzystane w zamachu bombowym w Belfaście.

Misja wzbudziła spore kontrowersje wśród niektórych polityków Irlandii Północnej, którzy wzywają w rozmowie z The Irish News do wstrzymania sprzedaży gry Mafia III twierdząc, że promuje ona w pewnym sensie terroryzm.

Jeffrey Donaldson z Demokratycznej Partii Unionistycznej podkreśla, że choć mamy do czynienia z grą i światem wirtualnym, również może to pomniejszać cierpienie niewinnych ludzi oraz złych uczynków, które są reprezentowane przez wszelkie formy terroryzmu. Polityk zaznacza, że IRA była organizacja terrorystyczną, która mordowała niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci.

Jim Allister –  lider partii Głos Tradycyjnych Unionistów – twierdzi natomiast, że twórcy gry mogli celowo umieścić w niej tak kontrowersyjna misję, by wywołać sensacje i zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Bez przebierania w słowach nazywa on omawianą misję gloryfikowaniem terroryzmu.

Co sądzicie o takich argumentach i całej sprawie? Poniżej wrzucamy filmik prezentujący misję IRA nie pyta z Mafia III.

Recenzje Mafia III – dobra fabuła zabita przez słaby gameplay

Pierwsza recenzja Mafia IIIo której pisaliśmy już w zeszłym tygodniu – nie wypadła zbyt przychylnie dla naszego czarnoskórego weterana wojny w Wietnamie. Teraz możemy spojrzeć na szerszy przekrój ocen, który pozwala wyrobić jako takie zdanie na temat produkcji.

Recenzje Mafia III wskazują, że choć gra nie ustrzegła się błędów oraz momentami nudnej rozgrywki, można z niej czerpać morze satysfakcji, jeśli skupimy się na fabule. Najcelniej ujął to redaktor serwisu IGN, który wystawił grze ocenę 7,5/10: Mafia III to mocne charaktery oraz zajmująca historia, nawet jeśli gameplay sprowadza się do standardowych i powtarzanych misji wykonywanych w otwartym świecie. To lekka porażka, ponieważ Lincoln Clay jest niesamowitym bohaterem, a Nowe Bordeaux mogłoby dostarczyć fantastycznych motywów tematycznych.

Pozostali recenzenci również zwracają uwagę na ciekawą fabułę, którą po prostu zabija słaba rozgrywka. Ostatecznie recenzje Mafia III nie wypadają najgorzej, choć średniej z dziewięciu ocen zebranych przez serwis Metacritic do najwyższych zaliczyć nie można – to jedynie 67/100.

A jak Wam podoba się Mafia III? Czekamy na opinie i wrażenia z rozgrywki!

Recenzje Mafia III – wybrane oceny:

  • Hardcore Gamer – 80/100
  • IGN – 75/100
  • SpazioGames – 75/100
  • PlayStation LifeStyle – 75/100
  • Cheat Code Central – 70/100
  • PSX-Sense.nl – 70/100
  • Areajugones – 60/100
  • Trusted Reviews – 50/100
  • Gameblog.fr – 50/100
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie