Mafia III – główny bohater i jego zemsta na nowym zwiastunie

Dlaczego Lincoln Clay postanowił zrobić porządek na mieście?

Wydawca 2K Games i studio Hangar 13 wypuścili świeżutki zwiastun Mafia III, który niestety nie pokazuje nowych fragmentów z rozgrywki (są migawki z tego, co już wcześniej widzieliśmy), lecz w dynamiczny oraz prosty sposób przedstawia motywy działania głównego bohatera gry, czyli czarnoskórego weterana wojny w Wietnamie. Lincoln Clay należy do zorganizowanej grupy przestępczej i po powrocie z frontu dowiaduje się, że jego mafijna rodzina została zdradzona, a najbliższe osoby brutalnie zlikwidowane. Za wszystkim stoją włoscy gangsterzy, na których Clay postanawia wziąć odwet, przy okazji budując nowe struktury w przestępczym światku Nowego Bordeaux, czyli miasta będącego areną akcji dla Mafia III.


Jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, w nowej rodzinie Lincolna Clay’a znajdzie się między innymi miejsce dla Vito, Burke’a oraz młodziutkiej Cassandry (na screenie powyżej). Zapewne będą to jedne z ważniejszych postaci, które poznamy podczas odkrywania fabularnych zawiłości w Mafia III. Dla przypomnienia dodamy, że wszystko rozegra się w roku 1968.

Mafia III mogła mieć całkiem innego bohatera

Przed rozpoczęciem prac nad tytułem studio Hangar 13 rozważało, by główną postacią w Mafia III był włoski gangster. Lecz ostatecznie – ze względu na miejsce i czas akcji gry – zdecydowano się umieścić w tej roli czarnoskórego Lincolna. Dlaczego wydarzenia z gry osadzono akurat w roku 1968 w Nowym Bordeaux, które w zasadzie jest wzorowane na Nowym Orleanie?

Główny scenarzysta Bill Harms wyjaśniał jakiś czas temu na łamach serwisu Gamespot, że jednym z najważniejszych powodów, które wpłynęły właśnie na taki wybór było to, że wspomniana data była szalonym rokiem.

To prawie jak alternatywna historia bohatera gry, czyli Lincolna Clay’a. Poniósł on wielką stratę i wszedł na ścieżkę zemsty. W mieście mamy spustoszenie oraz wielki chaos, co odzwierciedla to, co naprawdę działo się w tym czasie w całym kraju, również znajdującego się na krawędzi chaosu. Martin Luther King został przecież zamordowany, senator Kennedy zginął w wyniku zamachu… – tłumaczy Bill Harms.

Premiera Mafia III została zaplanowana na 7 października tego roku. Tytuł pojawi się wówczas na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Będzie polska wersja językowa, lecz tylko z napisami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

48 Shares
Share48
+1
Tweet