mafia edycja ostateczna PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Mafia: Definitive Edition – pierwsze recenzje odświeżonego klasyka

Znamy pierwsze oceny Mafia: Definitive Edition. Recenzenci chwalą świetną oprawę oraz klimat, ale grze obrywa się za słabą motorykę postaci i błędy.

Nadszedł wyczekiwany dzień powrotu do City of Lost Heaven. Odświeżona, pierwsza Mafia już trafiła w ręce graczy, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje.

Gra zbiera o dziwo dość mieszane oceny. Jedni zachwycają się świetną oprawą audiowizualną i klimatem remake’u, drudzy narzekają na liczne błędy i niedoskonałości, a jeszcze inni zarzucają grze przestarzałe mechaniki.

Oto jak prezentuje się część not:

  • GameInformer – 5.5/10
  • GameSpot – 6/10
  • PushSquare – 7/10
  • PCGamesN – 8/10
  • IGN – 8/10
  • DualShockers – 8/10
  • GodIsaGeek – 8.5/10
  • Destructoid – 9/10

Aktualna średnia ocen Mafia: Definitive Edition na portalu Metacritic wynosi 78 punktów.

Szczególną uwagę warto zwrócić na recenzję GameSpot, gdzie autor zarzuca grze bycie tworem, który odświeża osiemnastoletnią grę wrzucając do niej mechaniki wyciągnięte żywcem z Mafii II, czyli produkcji sprzed dekady. Dziennikarz wytyka produkcji kiepski model walki, toporną motorykę postaci i głupią SI. Pokrywa się to z niektórymi opiniami innych recenzentów, którzy wystawili wyższą notę z uwagi na klimat i historię.

Mafia: Definitive Edition ma swoją premierę już dzisiaj. Gra pojawiła się na Steam, Epic Games Store, PlayStation 4 i  Xbox One. Będzie też wstecznie kompatybilna z nową generacją konsol. Jej wymagania sprzętowe znajdziecie tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się