Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mafia 3 zawiera mapę Berlina z anulowanej gry szpiegowskiej [WIDEO]

Mafia 3: Edycja Ostateczna skrywała ciekawą tajemnicę, która właśnie została odkryta. Okazuje się, że deweloperzy pozostawili w plikach produkcji mapę Berlina, która miała być miejscem akcji w szpiegowskiej grze Rhapsody.

Project Rhapsody to anulowana gra studia Hangar 13, które stworzyło m.in. Mafię 3. Nie wiadomo w jakim celu, ale… pozostałości po skasowanej produkcji znalazły się w plikach niedawno wydanej Mafia 3: Edycja Ostateczna.

Gracze odkryli projekt całego miasta, które miało ożyć w Rhapsody i jak możecie zobaczyć na poniższym wideo, lokacja była naprawdę pokaźna. O samym Project Rhapsody wiele nie wiadomo, lecz jakiś czas temu serwis Kotaku dotarł do wieści o anulowanym IP.

Rhapsody miało być tytułem szpiegowskim, którego akcja rozgrywa się w Berlinie w latach 80. Mieliśmy wcielić się w rosyjskiego Żyda, którego rodzice zostali zamordowani w sowieckim obozie pracy. Nasz bohater został uratowany przez Amerykanów, a następnie zatrudniony w organizacji szpiegowskiej o nazwie Rhapsody, dla której wykonuje zlecenia.

W grze miało pojawić się wiele szpiegowskich gadżetów i innych bajerów, które robiły z naszej postaci niemal superbohatera. Nie wiadomo, dlaczego gra została anulowana, lecz prawdopodobnie deweloper nie miał pomysłu na rozwój powstającej marki. Po około roku pracy, Rhapsody zostało porzucone. Ciekawe, czy definitywnie, czy może jednak…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się