Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mafia 2 Remaster na PS4 i Xbox One. Kolejny dowód, że będzie odświeżona wersja gry

Na oficjalnym profilu serii Mafia w serwisie Twitter trwają „podchody” do ujawnienia niespodzianki związanej z serią Mafia. Tymczasem brazylijska organizacja przyznająca znaczki wiekowe grom aktualizuje zakładkę Mafia 2 o platformy PS4, Xbox One i Stadia. Chyba już wiecie, co to może oznaczać.

Kilka dni temu oficjalny profil serii Mafia na Twitterze obudził się po niemal dwóch latach ciszy, publikując krótką wiadomość: Rodzina. Następnie pojawiły się tam tweety ze słowami Siła oraz Respekt. Widać, że coś nadchodzi, lecz oficjalnie nie wiadomo, o co chodzi.

Nieoficjalnie mówi się jednak od długiego czasu o Mafia 2 Definitive Edition oraz Mafia 3 Definitive Edition. Ten pierwszy remaster można uznać niemal za pewny, ponieważ na stronie brazylijskiej agencji przydzielającej kategorie wiekowe grom wideo pojawiły się zaktualizowane informacje przy grze Mafia 2. Konkretniej, do listy platform dodano Xbox One, PlayStation 4 oraz Google Stadia. Przypominamy, że tytuł nie pojawił się nigdy na tych sprzętach/usłudze.

Warto dodać, że wcześniej Mafia 2 Definitive Edition oraz Mafia 3 Definitive Edition zostały zauważone na tajwańskiej stronie przyznającej grom oznaczenia wiekowe.

Po wieściach z Brazylii podejrzewamy, że przynajmniej druga część kultowej serii zostanie odświeżona i liczymy na to, że nie skończy się jedynie na podciągniętej rozdzielczości oraz nieznacznej kosmetyce wizualnej.

Przypominamy przy okazji, że w sieci chodzą też plotki o odświeżonej pierwszej części Mafia, lecz póki co, to jedynie spekulacje. Trzeba czekać na ruch ze strony dewelopera.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się