Darmowe Lost Ark bije rekordy CS:GO i Cyberpunka 2077 na Steamie. Są też wielkie kolejki

Lost Ark - zrzut ekranu
PC

Bezpłatne Lost Ark to bezdyskusyjnie gigantyczny hit. W produkcję wydawaną przez Amazon angażują się rekordowe liczby graczy na platformie Steam.

W szczytowym momencie w darmowe MMORPG grało aż 1 324 761 osób jednocześnie. Rekord ten zostawia w tyle CS:GO, w które grało jednocześnie „tylko” 1 305 714 osób jednocześnie. Jeszcze dalej w tyle tego wyścigu znajdują się DOTA 2 z 1 291 328 jednocześnie grających osób oraz Cyberpunk 2077 z 830 387 graczami. Wszystkie te tytuły i tak wciąż nie mogą równać się z PUBG: Battlegrounds, czyli absolutnym rekordzistą Steam, który mógł niegdyś pochwalić się aż 3 236 027 jednoczesnymi graczami.

Nawet PUBG nie może teraz jednak równać się z Lost Ark pod względem obecnie grających użytkowników. W chwili publikacji tego artykułu (około godziny 8 rano) w MMORPG wydane przez Amazon gra aż 574 615 osób, w CS:GO 463 986 osób, a w PUBG: Battleground 519 830. Oczywiście nowe (dla zachodnich graczy) MMORPG to świeższa produkcja, więc ma pewną przewagę nad konkurencją. Niemniej wynik gry i tak robi niemałe wrażenie.

Wielka popularność gry rodzi też sporo problemów. Tym najistotniejszym są gigantyczne kolejki na serwery, w których niektórzy czekają nawet po kilka godzin. W godzinach popołudniowych praktycznie nie da się się dostać do gry bez dłuższej chwili oczekiwania. Cóż, jeśli braliście udział w premierze New World, zapewne jesteście z kolejkami za pan brat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie