Los Tekken x Street Fighter pod znakiem zapytania

Namco Bandai ogłosiło, że wstrzymuje produkcję bijatyki.

Kilka lat temu Capcom wraz z Namco Bandai ogłosili, że pracują nad dwoma wspólnymi bijatykami. Street Fighter x Tekken oraz Tekken x Street Fighter. Pierwsza z nich bazowała na popularnej serii SF z postaciami z Tekkena, a założenia drugiej były odwrotne. Capcom wywiązało się z umowy i zaserwowało w 2012 roku całkiem niezłe Street Fighter x Tekken. Natomiast dziś Namco Bandai podaje, że póki co wstrzymuje produkcję swojej gry.

Powód? Twórcy szczerze mówią, że konkurencja jest spora i po prostu na rynku może nie być miejsca dla kolejnej bijatyki z uniwersum Tekkena i Street Fightera. W wywiadzie dla serwisu GameSpot twórca gry, czyli Katsushiro Harada stwierdził, że Street Fighter V radzi sobie bardzo dobrze, a pozostali gracze czekają na Tekkena 7. W związku z tym, Tekken x Street Fighter mógłby mieć spory problem, aby przebić się do świadomości graczy.


Obecnie mamy pewną trudność ze znalezieniem dobrego okienka na wydanie Tekken x Street Fighter. Dlatego wstrzymaliśmy produkcję – komentuje Harada.

Oczywiście to nie oznacza, że gra w ogóle nie powstanie. Po prostu teraz nie jest dla niej odpowiedni moment. Wypowiedź Harady tłumaczy też długie milczenie Namco Bandai odnośnie Tekken x Street Fighter. W zasadzie od momentu jednoczesnej zapowiedzi obu tytułów – od Capcomu i Namco Bandai – o wspomnianej produkcji nie było mowy.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet