Oficjalnie – Lollipop Chainsaw otrzyma remake. Nowa wersja zadebiutuje całkiem niedługo

Lollipop Chainsaw - wiadomo już, jakie są plany na wskrzeszenie gry
Newsy PS5 Xbox Series

Lollipop Chainsaw otrzyma remake, a do tego wszystkiego – całkiem niedługo. Uwielbiany przez wielu hack’n’slash powróci po 11 latach.

O powrocie popularnego tytułu wiadomo już od paru tygodni, lecz dopiero dziś pojawiają się pierwsze szczegóły na ten temat. Yoshimi Yasuda z Dragami Games (a wcześniej wywodzący się z Kadokawa Games, japońskiego wydawcy Lollipop Chainsaw) ujawnił, że pierwszym projektem jego nowej firmy będzie remake gry sprzed 10 lat. Decyzję o wybraniu akurat tego tytułu motywuje tym, że gracze nadal chcieliby przeżywać losy Juliet Starling, a na nowej generacji konsol nie jest to niestety możliwe. W przyszłym roku już będzie – przybliżony termin premiery Yasuda określił na 2023 rok.

Choć nad nową odsłoną pracuje większość oryginalnego składu, wiadomo już, że nie wszystkie elementy gry pozostaną takie same. W remake’u nie usłyszymy choćby piosenek pamiętanych z oryginalnej produkcji. Ze względu na wygaśnięcie licencji na wiele z nich twórcy postanowili w nowej wersji umieścić również specjalnie napisaną ścieżkę dźwiękową. Oczywiście jako że mamy do czynienia z remakiem, możemy tu liczyć na znaczne podkręcenie grafiki. Yasuda zapowiada, że nowa wersja będzie w pełni przystosowana do możliwości zapewnionych przez konsole nowej generacji.

Oryginalne Lollipop Chainsaw wyszło w 2012 roku na platformy PlayStation 3 i Xbox 360. Niestety nigdy nie doczekaliśmy się wersji pecetowej. Można więc mieć nadzieję, że w przypadku remake’u twórcy zadbają o przeniesienie tytułu również na komputery. Jak na razie docelowe platformy nie są jednak znane; prawdopodobnie będą to PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie