Lollipop Chainsaw oficjalnie powraca. Zombiaki mają się czego obawiać

Lollipop Chainsaw oficjalnie powróci. Dragami Games przywróci markę
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Pamiętacie Lollipop Chainsaw? Dziwaczna produkcja o ciachaniu zombiaków piłą mechaniczną nie doczekała się nigdy kontynuacji, ale marka ma niedługo powrócić.

AKTUALIZACJA: Dragami Games oficjalnie zapowiedziało remake Lollipop Chainsaw – więcej o nadchodzącej produkcji przeczytacie w tym artykule.

Ciąg dalszy artykułu sprzeda aktualizacji.

Prezes Dragami Games (nowej firmy utworzonej z części Kadokawa Games) ogłosił, że Lollipop Chainsaw zostanie wskrzeszone. Nie potwierdzono, czy mowa tu o nowej odsłonie, czy o odświeżeniu pierwszej gry, ale obie opcje są prawdopodobne.

Patrząc na oryginalną produkcję można dojść do wniosku, że nie zestarzała się źle. Stworzenie remastera nie powinno być więc większym problemem, a ucieszyłoby wielu graczy. Przypominam, że tytuł jest dostępny tylko na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 – nigdy nie przygotowano portu na nowsze platformy.

A co jeśli Dragami Game szykuje kontynuację? Cóż, tutaj może być różnie. Za oryginalną grę odpowiadało Grasshopper Manufacture pod wodzą legendarnego Goichiego Sudy, więc jeśli sequel przejdzie w inne ręce, fani mogą się zaniepokoić. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaserwować graczom tytuł w nieco innym stylu, ale ze znajomymi postaciami. Na razie możemy jedynie gdybać, bowiem nie opublikowano żadnych oficjalnych informacji poza ogłoszeniem wskrzeszenia IP.

Lollipop Chainsaw zadebiutowało w 2012 roku i zebrało mieszane oceny. Jedni zachwycali się absurdalnie zabawną historią i ciekawymi pomysłami twórców, a inni punktowali przeciętny gameplay. Pozycja ta nie przeszła jednak bez echa, sprzedając się w liczbie ponad miliona kopii i inspirując Jamesa Gunna (którzy pracował nad grą jako scenarzysta) przy tworzeniu postaci Harley Queen do The Suicide Squad z 2021 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie