Xbox Series S i Xbox Series X

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Listopadowa aktualizacja Xbox gotowa do pobrania. Microsoft pomyślał o często wykluczanych graczach

Właśnie wyszła listopadowa aktualizacja konsol Xbox One oraz Series X i S! Ta skupia się na wielu usprawnieniach dla graczy, m.in. na poprawkach w kwestii audio, funkcjonowaniu sklepu, a nawet korekcie barw.

Pierwszą z nowości jest bardziej zaawansowana konfiguracja gniazda słuchawkowego. Gracze od teraz mają możliwość wyciszenia dźwięku z głośnika po podłączeniu do wymienionego złącza mini jack.

Kolejną z funkcji jest manipulacja paletą wyświetlanych kolorów, aby dostosować je do ewentualnej ślepoty barw użytkownika. Warto nadmienić, że jest to opcja w pełni możliwa do skorygowania, dlatego niezależnie od rodzaju niezdolności wzrokowej każdy może wybrać najlepsze parametry pod siebie.

Trzecia zmiana to 20 nowych tagów dostępnych w sklepie, którymi twórcy mogą oznaczać zawartość w swoich produkcjach. To spore ułatwienie, które pozwoli sprawniej odszukać potencjalne nowe gry do zakupu.

Listopadowa aktualizacja Xbox dotyczy też oprogramowania starszych kontrolerów sprzed premiery Series X i S. Dzięki niej będzie w gamepadach odczuwać mniejsze opóźnienia, a także znacznie poprawi się jakość połączenia. Te powinny także trzymać znacznie dłużej na baterii dzięki technologii Bluetooth Low Energy.

Powyżej zostały oczywiście wypisane najważniejsze nowości. Dla ciekawskich podsyłam w tym miejscu pełną listę zmian. Być może przegapiliście ostatnią wieść na temat poprzedniego patcha. Jeśli tak, przejdźcie tutaj, by nadrobić zaległości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%