Listopadowa aktualizacja Xbox gotowa do pobrania. Microsoft pomyślał o często wykluczanych graczach

Xbox Series S i Xbox Series X
Xbox Series Xbox Series S XOne

Właśnie wyszła listopadowa aktualizacja konsol Xbox One oraz Series X i S! Ta skupia się na wielu usprawnieniach dla graczy, m.in. na poprawkach w kwestii audio, funkcjonowaniu sklepu, a nawet korekcie barw.

Pierwszą z nowości jest bardziej zaawansowana konfiguracja gniazda słuchawkowego. Gracze od teraz mają możliwość wyciszenia dźwięku z głośnika po podłączeniu do wymienionego złącza mini jack.

Kolejną z funkcji jest manipulacja paletą wyświetlanych kolorów, aby dostosować je do ewentualnej ślepoty barw użytkownika. Warto nadmienić, że jest to opcja w pełni możliwa do skorygowania, dlatego niezależnie od rodzaju niezdolności wzrokowej każdy może wybrać najlepsze parametry pod siebie.

Trzecia zmiana to 20 nowych tagów dostępnych w sklepie, którymi twórcy mogą oznaczać zawartość w swoich produkcjach. To spore ułatwienie, które pozwoli sprawniej odszukać potencjalne nowe gry do zakupu.

Listopadowa aktualizacja Xbox dotyczy też oprogramowania starszych kontrolerów sprzed premiery Series X i S. Dzięki niej będzie w gamepadach odczuwać mniejsze opóźnienia, a także znacznie poprawi się jakość połączenia. Te powinny także trzymać znacznie dłużej na baterii dzięki technologii Bluetooth Low Energy.

Powyżej zostały oczywiście wypisane najważniejsze nowości. Dla ciekawskich podsyłam w tym miejscu pełną listę zmian. Być może przegapiliście ostatnią wieść na temat poprzedniego patcha. Jeśli tak, przejdźcie tutaj, by nadrobić zaległości.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie