Leshy - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Powstaje polska gra, w której zapolujecie na ludzi jako wkurzony Leszy

Od czasu premiery Wiedźmina 3, coraz więcej deweloperów zaczęło podrzucać do swoich gier wątki mitologii słowiańskiej. Wśród takich twórców jest studio Glivi Games ze swoim Leshy.

W grze wcielamy się w tytułowego obrońcę lasu, któremu przyszło żyć w niezbyt dobrych dla natury czasach. Ludzie wycinają drzewa, a po zielonych łąkach stąpają wielkie mechy-drwale. Nie jest kolorowo – w szczególności, jeśli akurat jesteście przedstawicielami lokalnej fauny.

Gracz wciela się w Leszego, który spróbuje uratować swój dom przed adwersarzami. Rozwijamy postać, eksplorujemy las i okolicę, a w międzyczasie mordujemy niemilców. Brzmi jak coś, co pradawne demony lubią najbardziej.

Deweloperzy obiecują też, że gra zaoferuje świetną historię, satysfakcjonującą walkę i interesujący rozwój postaci. Brzmi dobrze, aczkolwiek Glivi Games nie wydało jeszcze ani jednej gry, choć zapowiedziało już aż trzy projekty.

Leshy ma zadebiutować w 2023 roku. Póki co nie ujrzeliśmy żadnych materiałów poza krótkim filmikiem i „teaserem rozgrywki”. Na ten drugi materiał należy patrzeć z przymrużeniem oka, bowiem gra może ostatecznie wyglądać inaczej – w końcu nadal powstaje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się