Powstaje polska gra, w której zapolujecie na ludzi jako wkurzony Leszy

Leshy - grafika
PC

Od czasu premiery Wiedźmina 3, coraz więcej deweloperów zaczęło podrzucać do swoich gier wątki mitologii słowiańskiej. Wśród takich twórców jest studio Glivi Games ze swoim Leshy.

W grze wcielamy się w tytułowego obrońcę lasu, któremu przyszło żyć w niezbyt dobrych dla natury czasach. Ludzie wycinają drzewa, a po zielonych łąkach stąpają wielkie mechy-drwale. Nie jest kolorowo – w szczególności, jeśli akurat jesteście przedstawicielami lokalnej fauny.

Gracz wciela się w Leszego, który spróbuje uratować swój dom przed adwersarzami. Rozwijamy postać, eksplorujemy las i okolicę, a w międzyczasie mordujemy niemilców. Brzmi jak coś, co pradawne demony lubią najbardziej.

Deweloperzy obiecują też, że gra zaoferuje świetną historię, satysfakcjonującą walkę i interesujący rozwój postaci. Brzmi dobrze, aczkolwiek Glivi Games nie wydało jeszcze ani jednej gry, choć zapowiedziało już aż trzy projekty.

Leshy ma zadebiutować w 2023 roku. Póki co nie ujrzeliśmy żadnych materiałów poza krótkim filmikiem i „teaserem rozgrywki”. Na ten drugi materiał należy patrzeć z przymrużeniem oka, bowiem gra może ostatecznie wyglądać inaczej – w końcu nadal powstaje.

Udostępnij: