Legalny Windows 10 jednak nie będzie za darmo dla piratów

Microsoft daje do zrozumienia, że posiadacze pirackich kopii wcześniejszej wersji systemu nie dostaną legalnej dziesiątki za darmo.

Dwa miesiące temu pisaliśmy, że Windows 10 będzie darmowy dla osób, które posiadają obecnie Windows 7, Windows 8.1 lub Windows Phone 8.1. W ciągu roku od daty premiery dziesiątki będziemy mogli zainstalować nowego OS-a bez żadnych opłat. Później pojawiły się głosy, że nawet piraci zaktualizują nielegalny system. Teraz na oficjalnym blogu Microsoftu wyjaśniono, że jednak nie dostaną oni legalnej dziesiątki za darmo.


Jeśli nie możemy zweryfikować, czy system Windows jest właściwie zainstalowany, licencjonowany i bez modyfikacji, użytkownik zobaczy na pulpicie powiadomienie w postaci znaku wodnego – wyjaśniono na blogu Microsoftu. – Choć nasza oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 nie obejmuje osób korzystających z nieautentycznych OS-ów, to będziemy oferować nowy system także dla nich – dodano.

Microsoft zaznaczył, że szykuje dla posiadaczy pirackich systemów atrakcyjną ofertę przejścia na legalny Windows 10. Niestety na razie nie zdradzono szczegółów.

Możliwe jednak, że piraci będą mogli zaktualizować swoje systemy do dziesiątki, lecz po takiej operacji otrzymają po prostu… pirackiego Windows 10.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

37 Shares
Share37
+1
Tweet