League of Legends będzie mieć godnego następcę?

Twórcy gry pracują nad nowym wielkim projektem.

Riot Games znane jest przede wszystkim ze swojego hitu League of Legends. Produkcja ukazała się w 2009 roku i od tamtej pory jest niekwestionowanym liderem gatunku i jedną z bardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Jednak minęło 9 lat od jej debiutu i jak widać, przyszedł czas na stworzenie kolejnej produkcja, która rozmachem i potencjałem, ma dorównać słynnemu LOL-owi.

Riot Games w ostatnich latach głównie skupiało się właśnie na udoskonaleniach swojego globalnego tytułu. Jednak jak ostatnio zdradził Andrei “Meddler” Van Roon, twórcy pracują nad nową grą. Van Roon potwierdził to oficjalnie podczas streamingu z fanami.

Nie wiemy jednak o jaką produkcję może chodzić. Czy Riot Games zainwestuje w markę League of Legends i kontynuację produkcji? A może przeniesie swoich dobrze znanych bohaterów z gry do całkiem nowego gatunku? Fani gry spekulują na przykład nad MMO osadzonym w świecie League of Legends.

Czas pokaże na co ostatecznie zdecyduje się Riot Games. W ciągu ostatnich 9 lat, producent pokazał tylko kilka nowych minigier, ale być może dlatego, że intensywnie pracuje nad czymś nowym, co ponownie połączy miliony graczy na całym świecie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.