Lawn Mowing Simulator koszenie ziemi

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Symulator Koszenia Trawy z pierwszymi recenzjami. „Dziecko zmusza mnie, bym zwrócił tę grę”

Lawn Mowing Simulator zadebiutował w zeszłym tygodniu. Gra otrzymała już pierwsze recenzje – zarówno na Steamie, jak i w Metacritic.com. Opinie są podzielone.

Opis Symulatora Koszenia Trawy na Steamie przyciągnąłby niejednego strudzonego codziennym życiem gracza. Czytamy:

Zapomnij o codziennych troskach, pielęgnując urzekający krajobraz brytyjskiej wsi w grze Lawn Mowing Simulator, jedynym symulatorze, który pozwoli Ci zasiąść za sterami prawdziwych kosiarek od uznanych producentów – Toro, SCAG i STIGA – i poprowadzić własną firmę zajmującą się koszeniem trawy.

Okazuje się jednak, że nie wszystko wygląda tak pięknie. Pierwsze opinie sugerują, że Symulator Koszenia Trawy jest trochę zbyt ubogim produktem na premierę. Gracze zarzucają twórcom ze Skyhook Games, że ich projekt charakteryzują nieporywający gameplay, zbyt wysoka cena (nieco ponad 100 zł) i liczne niedociągnięcia.

Użytkownik Steama Ty5123 pisze na przykład, że bardzo chciał polubić tę produkcję, ale teraz jest w 100 procentach pewien, że żaden z deweloperów nie kosi swojego trawnika. Gracz wylicza niedoróbki. Chodzi między innymi o niewiele rodzajów dostępnych kosiarek. Albo na przykład o to, że trawę w deszczu powinno się kosić trudniej, a tytuł wcale nie daje tego odczuć.

Pozostali użytkownicy Steama narzekają na takie elementy, jak brak realizmu czy brzydki wygląd skoszonej trawy. Jeden z graczy – benwegraham2015 – napisał nawet, że tytuł jest frustrujący dla jego 5-letniego syna. Dziecko nie rozumie, dlaczego nie może zsiąść z kosiarki – i prosi ojca o zwrócenie gry.

Lawn Mowing Simulator – pozytywne recenzje

To były negatywne opinie – jednak nie brakuje też pozytywnych. Wiele osób uważa, że Symulator jest odprężający – można się przy nim nieźle odstresować.

Tego zdania są nie tylko gracze, ale i recenzenci. PC Invasion napisało, że tytuł oferuje świetną zabawę i chwilę relaksu – a to właśnie oferować powinien. Serwis ocenił produkcję na 8/10. Eurogamer Italy, które wystawiło grze 6, przyznaje, że LMS cechuje brak ambicji, ale robi wszystko dobrze (może poza nudną kampanią). W tej chwili średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic.com wynosi 69 procent (na podstawie 4 opinii recenzentów).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się