Dlaczego warto wybrać laptop do gier?

Laptop dla gracza
PG Exclusive Publicystyka

Zapotrzebowanie graczy na najlepszy sprzęt doprowadziło do stworzenia linii, które są wytrzymałe oraz posiadają najnowsze technologie potrafiącą sprostać wymaganiom gier. Gamingowy laptop może być używany do codziennej pracy, jednak jego specyfika różni się od tradycyjnych modeli. Co mogą nam zaoferować laptopy gamingowe?

Komputer stacjonarny potrafi mieć dużo większą moc niż ta, którą jesteśmy w stanie osiągnąć w przypadku laptopa. Nie mniej jednak drugie urządzenie jest o wiele wygodniejsze ze względu na swoje kompaktowe rozmiary. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie i oddawać się nieograniczenie ulubionej rozrywce.

Najnowsze modele laptopów przystosowane do gier są coraz bardziej ulepszane dając solidne urządzenia mogące odtwarzać nawet najbardziej wymagające gry. Przykładem jest linia Acer Nitro, która nie tylko została zaprojektowana by cieszyć oko graczy, ale również zawiera w sobie szereg udogodnień oraz praktyczne zastosowania.

Warto jest zaznaczyć, że laptopy gamingowe są wysokiej technologii sprzętem, który został opracowywane przez najróżniejszych specjalistów. Flagowe modele wręcz zaskakują swoją wydajnością i możliwościami. Sprzęt do gier przestał być zabawką, a stał się najnowocześniejszymi urządzeniami. Najlepsze laptopy dla graczy zmodyfikowały również swój wygląd, w taki sposób by rozrywka mogła wejść na jeszcze lepszy poziom np. poprzez wygodną klawiaturę z właściwie rozstawionymi przyciskami.

Jednocześnie cały czas mamy do czynienia z produktami, których kompaktowe rozmiary nie zabierają nam połowy przestrzeni w pokoju. 

Jeżeli chcesz przyjrzeć się bliżej modelom z nowoczesnej oferty, koniecznie zajrzyj na stronę RTV Euro AGD. Kupując laptopa musisz liczyć się z większą inwestycją, dlatego warto jest włożyć swoje pieniądze w sprzęt najwyższej jakości.

Laptop gamingowy

Idealny laptop gamingowy musi dać takie warunki gry, w których użytkownik poczuje się jakby był w centrum wydarzeń fabuły. Co na to się składa?

Przede wszystkim bardzo ważna jest rozdzielczość ekranu. W przypadku rozdzielczości Full HD otrzymujemy obraz bardzo wysokiej jakości. Piksele nie rozmazują się, a dają niezwykłą głębię koloru, kontrast oraz odpowiednią jasność. Wizualne doświadczenia podczas gry są niezwykle ważne, dlatego sprzęt dbający o tą kwestię spełni nasze potrzeby. Równie ważna jest częstotliwość odświeżania ekranu, która powoduje, że wizja jest płynna, a każdy ruch postaci lub elementu wydaje się rzeczywisty.

Warto zwrócić uwagę na sposób zaprojektowania klawiatury w laptopach gamingowch. Jest ona dużo bardziej wytrzymała w stosunku do tradycyjnych modeli. Został skrócony czas reakcji do jakiej dochodzi między kliknięciami. Jest to bardzo ważne, ponieważ w grze o zwycięstwie decyduje niekiedy ułamek sekundy, więc nasza gra powinna reagować na nasze polecenia w czasie rzeczywistym.

Praktycznym rozwiązaniem stosowanym w laptopach do gier jest podświetlana klawiatura. Dzięki temu możemy swobodnie oddawać się ulubionej rozrywce w nawet bardzo słabym świetle.

Laptopy gamingowe przystosowane są do intensywnej pracy. Ze względu na to spotkamy świetne chłodzenie laptopa, które nie pozwala doprowadzać do sytuacji, kiedy nasz sprzęt mógłby się niebezpiecznie przegrzać.

Karta graficzna oraz procesor

Jakość karty graficznej oraz mocny procesor pozwalają na granie bez przerwy nawet przez kilka godzin. Tylko sprzęt posiadający je może zapewnić nam niezakłócane warunki gry. 

W laptopach gamingowych kluczową rolę odgrywa procesor. Jego moc umożliwia odtwarzanie gier. W zależności od jego możliwości otrzymamy dostęp do bardziej zaawansowanej rozrywki. Warto przed zakupem sprawdzić, czy producent przystosowała go pod intensywne użytkowanie. Przykład doskonałych procesorów zastosowanych do produkcji laptopów gamingowych możemy spotkać w produktach Acer Nitro.  

Powinno się zadbać również o wysokiej klasy kartę graficzną. Najlepiej będzie sprawdzać się karta dedykowana np. Nvidia GeForce. Pamiętajmy, że to właśnie od karty graficznej zależy jakość obrazu. Podczas gier on w parze z dźwiękiem spełniają największe role jeżeli chodzi o tworzenie klimatu.

Laptop do gier wyposażony został w dużą pojemność dysku, dzięki czemu możemy w niego wgrywać bardzo obszerne gry i cieszyć się ich używaniem bez problematycznego zacinania. 

Jakich błędów unikać podczas zakupu laptopa gamingowego?

Laptopy przeznaczone do gier niekiedy posiadają błędy techniczne oraz słabości w zaprojektowaniu. Warto wiedzieć gdzie je wyszukać żeby uniknąć chybionego zakupu.

Przede wszystkim powinno się zainwestować w lepszy i droższy sprzęt. Tanie laptopy gamingowe bardzo szybko mogą okazać się niewystarczająco mocne co będzie niemałym źródłem frustracji. Należy sprawdzić, czy pamięć RAM jest wyższa niż 8 gigabajtów. Niższa nie zapewni odpowiednich warunków dla rozbudowanych gier. 

Gamingowe laptopy z zintegrowaną kartą graficzną są złym wyborem, jeżeli jesteśmy zainteresowani nowościami na runku gier. Nie poradzą sobie one z najnowszymi propozycjami podobnie jak laptopy z niskonapięciowym procesorem. Zainwestuj w model, który posiada dysk SSD, który jest o wiele szybszy od swojego poprzednika.

Jeżeli planujesz spędzanie długich godzin na poznawaniu wirtualnych światów koniecznie zainwestuj w sprawdzoną markę by móc czerpać nieograniczaną radość.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie