Kultowa seria horrorów Krzyk ma dostać grę wideo i to od uznanego studia

Krzyk ma dostać grę wideo i to od uznanego studia
Newsy PC PS5 Xbox Series

W internecie krąży plotka o growej adaptacji (gradaptacji?) filmowej serii horrorów Krzyk. Podobno projekt powstaje i może za niego odpowiadać doświadczone studio.

Plotki wymienione w tym artykule są jedynie właśnie tym – plotkami. Nie należy więc za bardzo w nie wierzyć, a choć insider podobno mówi z sensem, to jednak nie ma sensu zbytnio mu ufać. Co nie zmienia faktu, że nowe przecieki brzmią bardzo sensownie. W końcu seria horrorów Krzyk stała się kultowym fenomenem. Nie zdziwiłbym się, gdyby postanowiono skorzystać z popularności nowych filmów i stworzyć grę wideo osadzoną w tym uniwersum.

Krzyk dostanie grę wideo?

Insider The Tipster podobno jest całkiem niezłym źródłem filmowych przecieków, a ostatnio zabrał się także za gry. Na swoim nowym koncie na Twitterze postanowił skomentować internetowe domysły na temat potencjalnej gry Krzyk. Jego zdaniem taki projekt faktycznie powstaje.

Bazując na tym, co słyszałem w maju, rzeczywiście trwają prace nad grą opartą na serii Krzyk. Nigdy wtedy nie słyszałem o deweloperze, ale szczerze mówiąc, Supermassive Games całkiem nieźle pasuje.

napisał leaker
https://twitter.com/thetipsterVG/status/1706159907903570069?s=20

Wygląda na to, że Supermassive jako potencjalny deweloper to tylko domysł insidera. Mimo to byłoby to odpowiednie studio do stworzenia takiej produkcji. Ich The Quarry czy Until Dawn wzorowo podsumowują filmową grozę w formie gry wideo, a Krzyk to marka, która wydaje się niemal idealna do przeniesienia na gatunek “przygodówek narracyjnych”.

Jeżeli faktycznie ma to być tytuł singleplayer, to dla mnie świetnie. Istnieje też szansa, że będzie to tytuł wzorowany na Dead by Daylight, czyli asymetryczny horror multiplayer. Gracze na Reddicie niepokoją się, że może to być kolejny klon DbD (jak Friday The 13th The Game, Evil Dead: The Game czy niedawne The Texas Chain Saw Massacre).

Jak wspomniałem – na razie lepiej wstrzymać się z entuzjazmem. Supermassive Games jest obecnie zajęte narracyjną grą w świecie Dead by Daylight i nową częścią The Dark Pictures. Nie wiemy niestety, czy faktycznie mogą dłubać nad gamingowym Krzykiem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie