Konsola Google ze wsparciem Ubisoftu oraz id Software

0 komentarzy

Jeszcze niespełna tydzień i zobaczymy, jak wygląda wejście Google w rynek gier. Potwierdzono, że na specjalnym pokazie nie zabraknie takich gigantów naszej branży jak Ubisoft oraz id Software.

19 marca podczas Game Developers Conference (DGC 2019) w San Francisco, Google wyłoży wszystkie karty na stół. Korporacja tego dnia przedstawi, jak chce zawojować branżę gier wideo. Oczekiwania są różne, od konsoli stacjonarnej do usługi opartej na streamingu. Zapewne spotkamy się gdzieś po środku i Google pokaże własną konsolę o niezbyt dużej mocy, której głównym zadaniem będzie strumieniowanie gier na ekrany telewizorów. Za konsolą przemawia fakt ujawnionego niedawno kontrolera, a za chmurą rozwijany przez firmę Project Stream.

Asasyni i DOOM przytulą sprzęt Google

Google ujawniło na Twitterze, że podczas prezentacji przyszłości grania, na scenie pojawią się przedstawiciele Ubisoftu oraz id Software. Pierwsza z tych firm współpracowała wcześniej z korporacją przy pokazie Project Stream, kiedy to mogliśmy zobaczyć Assassin’s Creed Odyssey na przeglądarce Chrome. Widać jednak, że Google chce nawiązać relacje również z innymi twórcami, ponieważ drugim gościem będzie ekipa od DOOM. Spodziewamy się więc, że nowa platforma usługowa/konsola Google już na starcie da nam dostęp do biblioteki gier wspomnianych deweloperów. Odnośnie id Software, współpraca może rozlać się szerzej obejmując wiele tytułów spod skrzydeł Bethesdy.

Przypominamy też, że do dywizji Google dołączyła Jade Raymond, czyli producentka pierwszych części Assassin’s Creed, Watch Dogs oraz Battlefront II. Pełni ona teraz funkcje wiceprezesa korporacji. Zespół zatem zacny, czekamy co z tego wyjdzie.

Google na GDC 2019 – zapowiedź wydarzenia

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się