Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Google i Ubisoft podpierają tezę, że PlayStation 6 nie będzie. Nowe Asasyny w Chrome w jakości 1080p/60fps

Google prezentuje możliwości swojego programu Project Stream na przykładzie Assassin’s Creed Odyssey. Tytuł działa w przeglądarce Chrome na zasadzie streamingu.

Ubisoft wierzy, że streaming to przyszłość gier wideo i prezentuje razem z Google program Project Stream.

Jak czytamy w komunikacie giganta z Mountain View: Nawiązaliśmy współpracę z jednym z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy wydawców gier wideo, firmą Ubisoft, aby przesyłać strumieniowo nadchodzący Assassin’s Creed Odyssey do przeglądarki Chrome na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Od 5 października ograniczona liczba uczestników będzie mogła bezpłatnie sprawdzać najnowszą grę serii na czas trwania testu Project Stream.

Wspomniane testy zostaną zorganizowane na terenie Stanów Zjednoczonych. Wymagane będzie przy tym łącze 25 Mbps.

Poniżej zobaczycie filmik prezentujący strumieniowane do przeglądarki Chrome Assassin’s Creed Odyssey w jakości 1080p/60fps. Czy podczas testów zostanie jednak osiągnięta podobna jakość? Co z responsywnością sterowania? Zapewne po odpaleniu testu w sieci wyląduje sporo opinii na ten temat i przekonamy się, jak Project Stream spisuje się obecnie w praktyce.

Oczywiście zanim strumieniowanie gier stanie się powszechne, z pewnością minie jeszcze kilka lat. Według założyciela Ubisoftu i dyrektora generalnego, Yvesa Guillemota, następna konsola Xbox (Xbox One X 2?) i konsola PlayStation (PS5) mogą być ostatnią generacją, po której marki porzucą tradycyjne wydawanie kolejnych sprzętów i zamienią to w kompletny system oparty na chmurze, działający na zasadzie choćby PlayStation Now.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%