Konsola Google zaskoczy ekskluzywnymi grami? Twórca serii Uncharted i Crystal Dynamics zaproszeni

Od kilku dni przygotowujemy się do pokazu Google. Firma przedstawi 19 marca przyszłość gamingu, czyli swój sposób na wejście w rynek gier. Większość z nas spodziewa się jednak, że za hucznym hasłem kryje się słaba konsola do streamingu, lecz w sieci krążą też inne scenariusze. Zastanawiamy się więc, czy konsola Google będzie tym dla PS5 i Xbox Scarlett, czym jest obecnie Epic Games Store dla Steam – rodzącą się konkurencją.

19 marca podczas Game Developers Conference (DGC 2019) w San Francisco, Google rozwieje wszelkie wątpliwości, lecz do tego czasu korporacja podgrzewa hype przed wydarzeniem i co chwilę poznajemy kolejne wielkie nazwiska, które pojawią się na prezentacji.

Przypominamy, że zaczęło się od ujawnienia, że wiceprezesem Google została Jade Raymond, czyli producentka pierwszych części Assassin’s CreedWatch Dogs oraz Battlefront II. Następnie okazało się, że na pokazie Google nie zabraknie przedstawicieli Ubisoftu oraz id Software. Pierwsza z tych firm współpracowała wcześniej z korporacją przy pokazie Project Stream, kiedy to mogliśmy zobaczyć Assassin’s Creed Odyssey na przeglądarce Chrome. Widać jednak, że Google chce nawiązać relacje również z innymi twórcami, ponieważ drugim gościem będzie ekipa od DOOM.

Teraz do wcześniej poznanych firm i nazwisk dochodzą kolejne. Na pokaz została zaproszona również Amy Hennig, czyli twórczyni serii Uncharted. Dalej – zobaczymy przedstawicieli studia Crystal Dynamics stojącego za serią Tomb Raider, które obecnie pracuje nad The Avengers Project (czyżby pokaz gry i ogłoszenie współpracy z Google?), a oprócz tego do San Francisco przyjedzie Raph Koster, projektant gry Ultima Online.

Jak sami widzicie, same mocne nazwiska i wielkie firmy. Czy zjawią się oni na scenie tylko po to, by zachwalać maszynkę do streamingu?

Konsola Google mogłaby podjąć walkę z PS5 i Xbox Scarlett

Kto jak kto, ale Google ma fundusze, by wejść na rynek z petardą. Powyższe firmy z pewnością ogłoszą jakąś formę wsparcia dla sprzętu, choć oczywiście wszystko może się rozpłynąć w streamingu i z wielkiej chmury spadnie kropla deszczu. Skostniały rynek konsol potrzebuje jednak impulsu, nowego gracza, który być może wniesie do branży świeże pomysły oraz rozwiązania. Konsola Google ma taką szansę i mamy nadzieję, że korporacja pozytywnie zaskoczy. Po co robić tyle szumu, by zaprezentować coś pokroju Nvidia Shield? Czy sławy pokroju Amy Hennig (jako gość) oraz Jade Raymond (jako wiceprezes Google), pchałyby się w interes, który zostanie zapomniany przez większość graczy po kilku miesiącach? Wydaje nam się, że ambicja tych deweloperów jest zdecydowanie dużo większa.

SEGA robi ekskluzywne gry dla Google – plotka

Na koniec wspominamy o niepotwierdzonej informacji, która jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed 19 marca. Ponoć SEGA (dzięki Gamepur) wchodzi w interes z Google, jeśli chodzi o oprogramowanie. Firma miałaby zadbać o ekskluzywne gry na konsolę Google, co brzmi już naprawdę ciekawie. Jeśli podejmować walkę z największymi, to tylko z grami na wyłączność na pokładzie.

Google na GDC 2019 – zapowiedź wydarzenia

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.