Konferencja Google na GDC live. Nowa konsola czy tylko Project Stream? Oglądajcie na żywo

Właśnie wystartowała konferencja Google na GDC, podczas której mamy zobaczyć, w jaki sposób wielka korporacja zamierza wejść w rynek gier.

O godz. 18:00 czasu polskiego wystartował live streaming z konferencji Google na GDC 2019.

Przypominamy, że niedawno dowiedzieliśmy się, że wiceprezesem Google została Jade Raymond, czyli producentka pierwszych części Assassin’s CreedWatch Dogs oraz Battlefront II. Następnie okazało się, że na pokazie Google nie zabraknie przedstawicieli Ubisoftu oraz id Software. Pierwsza z tych firm współpracowała wcześniej z korporacją przy pokazie Project Stream, kiedy to mogliśmy zobaczyć Assassin’s Creed Odyssey na przeglądarce Chrome. Widać jednak, że Google chce nawiązać relacje również z innymi twórcami, ponieważ drugim gościem będzie ekipa od DOOM.

Na pokaz została zaproszona również Amy Hennig, czyli twórczyni serii Uncharted. Dalej – zobaczymy przedstawicieli studia Crystal Dynamics stojącego za serią Tomb Raider, które obecnie pracuje nad The Avengers Project (czyżby pokaz gry i ogłoszenie współpracy z Google?), a oprócz tego do San Francisco przyjedzie Raph Koster, projektant gry Ultima Online.

Konferencja Google na GDC live

Konsola Google mogłaby podjąć walkę z PS5 i Xbox Scarlett

Kto jak kto, ale Google ma fundusze, by wejść na rynek z petardą. Powyższe firmy z pewnością ogłoszą jakąś formę wsparcia dla sprzętu, choć oczywiście wszystko może się rozpłynąć w streamingu i z wielkiej chmury spadnie kropla deszczu. Skostniały rynek konsol potrzebuje jednak impulsu, nowego gracza, który być może wniesie do branży świeże pomysły oraz rozwiązania. Konsola Google ma taką szansę i mamy nadzieję, że korporacja pozytywnie zaskoczy. Po co robić tyle szumu, by zaprezentować coś pokroju Nvidia Shield? Czy sławy pokroju Amy Hennig (jako gość) oraz Jade Raymond (jako wiceprezes Google), pchałyby się w interes, który zostanie zapomniany przez większość graczy po kilku miesiącach? Wydaje nam się, że ambicja tych deweloperów jest zdecydowanie dużo większa.

SEGA robi ekskluzywne gry dla Google – plotka

Na koniec wspominamy o niepotwierdzonej informacji, która jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed 19 marca. Ponoć SEGA (dzięki Gamepur) wchodzi w interes z Google, jeśli chodzi o oprogramowanie. Firma miałaby zadbać o ekskluzywne gry na konsolę Google, co brzmi już naprawdę ciekawie. Jeśli podejmować walkę z największymi, to tylko z grami na wyłączność na pokładzie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: