Nowe kolory PS5 i DualSense. Sony uruchamia preordery, choć jest raczej nudno

kolory ps5
Newsy PS5

W ofercie Sony dostępne będą nowe kolory PS5 i samych kontrolerów do konsol. Jeżeli chcielibyście wprowadzić do swojego gamerskiego żywota trochę ciekawych barw, to możliwe, że będziecie zawiedzeni. Oferta japońskiego giganta nadal jest pod tym względem dość uboga.

Sony postanowiło zainicjować kolekcję Deep Earth, dzięki której gracze mogą nabyć zupełnie nowe obudowy do swoich konsol PlayStation 5 i kontrolerów DualSense. W ramach oferty dostępne są 3 kolory — Volcanic Red, Cobalt Blue i Sterling Silver. Nowe kolory czerwone i niebieskie pojawią się na rynku oficjalnie już 3 listopada. Dłużej przyjdzie nam poczekać na srebrny, ponieważ Sony chce go wypuścić do otwartej sprzedaży dopiero 26 stycznia 2024 roku.

Jak oceniacie nowe kolory? Trzeba przyznać, że choć są dość zwykłe, to nie brak im elegancji. Jasno widać, że Sony podąża inną ścieżką designu niż Xbox. W przypadku japońskiej konsoli mamy dużo do czynienia ze stonowanymi, prostymi barwami. Dzieło Amerykanów częściej uderza w pastelowe, nawet mocno designerskie nuty. Tak czy inaczej, propozycja od Sony jest niezła.

Przyznam, że choć kolory PS5 i DualSense są z tej samej serii, to kontrolery wyglądają lepiej. To oczywiście subiektywna opinia, bo od zawsze lubiłem wyróżniające się pady. W dalszym ciągu warto pamiętać, że zmiana kolorystyki swojej konsoli PlayStation należy do zadań raczej prostych. Wszystko przez w pełni wymienialne panele obudowy. Dzięki temu zmiana wyglądu urządzenia jest po prostu banalnie prosta. Niby mała rzecz, a jednak to ogromny plus dla Sony.

Pamiętajcie, że w oficjalnym sklepie Sony nadal można kupić inne warianty kolorystyczne. Jest na przykład Kosmiczna Czerwień, Galaktyczny Fiolet czy Nocna Czerń — chyba mój ulubiony. Dla każdego znajdzie się jakaś interesująca barwa.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie