Co z przejęciem studia Kojimy przez PlayStation? Deweloper rozwiał wątpliwości

Hideo Kojima
PS4 PS5

Niedawno PlayStation zmieniło tło prezentujące gry członków PS Studios. Concrete Genie zostało zastąpione przez Death Stranding od Kojima Productions, co rozbudziło plotki o ewentualnym przejęciu studia przez Sony.

Teraz wątpliwości rozwiał sam Kojima, choć najpierw wprowadził większy zamęt. Popularny deweloper udostępnił wspomnianą grafikę na swoim Twitterze bez jakiegokolwiek komentarza. Rozruszał tym samym kolejne spekulacje, ale nie na długo.

Po jakimś czasie Kojima dodał kolejny wpis, w którym rozjaśnił sytuację. Deweloper oficjalnie potwierdził, że jego studio od zawsze było niezależne i nie zamierza niczego w tej sprawie zmieniać. Oznacza to tyle, że Kojima Productions nie zostało przejęte i najpewniej nigdy nie zostanie.

Przepraszam za nieporozumienie, ale Kojima Productions było i będzie niezależnym studiem.

– napisał Hideo Kojima na Twitterze

Do tej pory zespół Kojimy był wymieniany jako jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do przejęcia przez PlayStation. Teraz możemy być jednak pewni, że nic takiego nie nastąpi. Oczywiście jeśli Kojima nagle nie zmieni zdania.

Biorąc pod uwagę przykrą przeszłość współpracy Kojimy i Konami, nic dziwnego, że deweloper chce pozostać niezależny. Kojima sporo wycierpiał pod parasolem zaborczej korporacji. To zrozumiałe, że chce pracować na własnych warunkach.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie