Zmiana na stronie PlayStation Studios rozbudziła plotki wśród fanów Kojimy

PlayStation Studios - grafika
Newsy PS4 PS5

PlayStation Studios cały czas się rozwija. Sony co rusz przejmuje kolejne firmy i gracze niemal nieustannie spekulują na temat tego, kto zostanie kupiony w następnej kolejności. Teraz na stronie studiów Sony wprowadzono nietypową zmianę.

Jak zauważył pewien użytkownik ResetEra, na stronie zespołów PlayStation pojawiła się grafika z Death Stranding Director’s Cut. Co więcej, obrazek prezentujący Sama i BB zastąpił protagonistę Concrete Genie od studia PixelOpus. Gracze spekulują, że nie jest to czysto estetyczna zmiana.

Niektórzy twierdzą, że PlayStation przejęło Kojima Productions i jesteśmy blisko oficjalnego ogłoszenia takiej transakcji. Komentujący zwracają uwagę, że w podobny sposób ogłoszono zakup studia Housemarque – protagonistka Returnal od razu pojawiła się na słynnej grafice PlayStation Studios.

Nie dajmy się jednak ponieść spekulacjom. Przypominam, że Death Stranding (oraz Director’s Cut) powstawały we współpracy z zespołami PlayStation, w tym Guerrilla Games i XDEV. Co więcej, marka Death Stranding należy do PlayStation, a nie Kojima Productions. Przy uruchamianiu gry możemy nawet dostrzec logo PS Studios. Możliwe więc, że zmiana wspomnianej grafiki nie ma żadnego głębszego uzasadnienia.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przejęcie Kojima Productions przez PlayStation jest możliwe. Obie firmy ściśle ze sobą współpracują, a poza tym Sony przydałby się zespół z kraju kwitnącej wiśni.

Nawet jeśli Kojima ostatecznie nie trafi do grona PlayStation Studios, prawdopodobnie szykuje kolejny tytuł ekskluzywny dla konsol Sony. Wiele wskazuje na to, że w produkcji znajduje się już kontynuacja Death Stranding.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie