Klasyczna gra Contra doczeka się filmowej adaptacji!

Czy ten film w ogóle ma szansę się udać?

Obecnie najważniejszymi informacjami o grach są te związane z Assassin’s Creed Origins, Wolfenstein 2 czy Call of Duty: WWII. Jednak w zalewie informacji jest jeszcze jedna interesująca wiadomość. Otóż okazuje się, że klasyczna gra Contra z lat 80. zostanie przerobiona na film oraz serial.

Taką informację oficjalnie wystosowało Konami. Projekt będzie powstawał w Chinach, gdzie partnerem Konami będzie Starlight Films. Filmy będą dystrybuowane na cały świat. Mamy nawet pierwszy bardzo krótki teaser, który znajdziecie poniżej. Jak dowiaduje się z kolei serwis Kotaku, film Contra ma być mieszanką dwóch wersji językowych Contry – Japońskiej i Angielskiej. Historia przedstawia się natomiast następująco:

W 1988 roku wielki meteoryt ląduje na obszarze morza w południowych Chinach. Chen Qiang i Li Zhiyong sprawdzają owe miejsce, ale niestety wracają z pustymi rękoma. 29 lat później, Chen wysyła komandosów Billa i Lance’a z misją zneutralizowania organizacji Falcon na tym terenie, ale ostatecznie komandosi muszą zmierzyć się z zupełnie innym wrogiem.

Nie wiemy, kiedy film lub serial ukaże się na ekranach, nie znamy nawet obsady dla głównych bohaterów. Coś nam się wydaje, że projekt ten skończy jak wiele innych tego rodzaju okazując się klapą lub wyląduje w koszu. Wy jakie macie przeczucia?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.