Klasy postaci w Battlefield 1 – którą wybierzecie?

Możemy postawić na jedną z sześciu specjalizacji.

Wybrana przez gracza klasa postaci na pewno wpłynie na przebieg rozgrywki, zatem warto dobrze się zastanowić, kim tak naprawdę chcemy zostać na froncie. Battlefield 1 zaoferuje tutaj cztery możliwości, które zostały tak oto przedstawione na oficjalnej stronie tytułu:

Lubisz niszczyć pojazdy i walczyć w zwarciu? Graj jako… szturmowiec!
Gdy usłyszysz dudnienie czołgu, masz dwie możliwości: uciekać lub stanąć do walki. Jeśli grasz w Battlefield 1 jako szturmowiec, należysz zapewne do graczy, którzy wybiorą tę drugą opcję. Szturmowcy są wyposażeni w wybuchowe gadżety do zwalczania pojazdów i w skuteczny sposób eliminują wszystko co jeździ, lata, pływa i nie przemieszcza się na dwóch nogach. To klasyczni specjaliści od walki w zwarciu – jeśli natrafisz na nich na polu bitwy, lepiej atakuj z dystansu, bo gdy się zbliżą, utracisz nad nimi przewagę.

Chcesz mieć praktycznie nieskończoną amunicję dla siebie i zespołu? Graj jako… żołnierz wsparcia!
Klasa wsparcia pozwala na prowadzenie ognia ciągłego, umożliwiając eliminację wrogich żołnierzy lub ich przygważdżanie. Broń żołnierzy wsparcia sprawdza się na małe i średnie odległości oraz ma zwykle wysoką szybkostrzelność. Ostrzeliwując przy jej pomocy wroga, skutecznie zatrzymacie go na miejscu. Kolejny as w rękawie żołnierzy wsparcia to gadżety zaopatrujące członków zespołu lub pomagające im w obronie zajmowanych pozycji.

Lubisz utrzymywać przy życiu członków zespołu? Graj jako… medyk!
Medyk: Jeśli miałeś już do czynienia z grami z serii Battlefield, wołanie: „Medyk!” na pewno rozpoznasz od razu. Na polu bitwy niewiele umiejętności jest tak ważnych jak ta, którą dysponują medycy, pozwalająca chronić towarzyszy broni. W Battlefield 1 medycy są nie tylko biegli w sztuce utrzymywania przy życiu członków zespołu, ale potrafią też naprawiać pojazdy. A dzięki dostępowi do broni średniego zasięgu radzą też sobie w walce – wroga potrafią położyć trupem tak szybko, że sojuszników leczyć już nie muszą.

Lubisz likwidować wrogów z dystansu? Graj jako… zwiadowca!
Zwiadowca: Nazwa tej klasy dość dobrze opisuje jej rolę. Zwiadowcy to specjaliści od walki na duże odległości, dysponujący potężnymi karabinami snajperskimi umożliwiającymi eliminację wrogów z dystansu. Jeśli należysz do graczy, którzy lubią znaleźć sobie kryjówkę na jakimś bezpiecznym wzgórzu i atakować nieprzyjaciół z kilkuset metrów, zwiadowca to klasa dla Ciebie. Zwiadowcy pełnią też istotną rolę w rozgrywce zespołowej – za pomocą swych umiejętności i gadżetów rozpoznają teren i dostarczają zespołowi informacji o pozycjach wroga.

Chcesz siać spustoszenie, zasiadając za sterami pojazdu? Graj jako… pilot lub czołgista!
Zasiądź w Battlefield 1 za sterami czołgu lub samolotu, a wcielisz się w żołnierza należącego do jednej z dwóch nowych klas pojazdowych. Zastępują one klasy standardowe i pozwalają korzystać z umiejętności pilota lub czołgisty zamiast medyka lub żołnierza wsparcia. Gdy odrodzisz się w czołgu lub samolocie, pojazd stanie się Twoją bronią główną i nie będziesz po prostu szturmowcem, któremu zdarzyło się zasiąść za sterami samolotu lub czołgu, ale pełnoprawnym pilotem lub czołgistą.

Dajcie znać, która klasa najbardziej Wam odpowiada. Zachęcamy również do zapoznania się z obszernymi informacjami dotyczącymi broni w Battlefield 1, które znajdziecie w tej oraz w tej wiadomości.

Źródło: battlefield.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

43 Shares
Share43
+1
Tweet